Dua Lipa konserinde faciadan dönüldü! 3 yaralı

Dünyaca ünlü İngiliz şarkıcı Dua Lipa’nın Kanada’nın Toronto kentinde verdiği konserinde havai fişek faciası meydana geldi. İzinsiz şekilde konser salonuna sokulan havai fişeklerin patlatılması sonucu 3 kişi yaralandı.

Dua+Lipa+konserinde+faciadan+d%C3%B6n%C3%BCld%C3%BC%21;+3+yaral%C4%B1
ABONE OL

Kanada’nın Toronto kentindeki Dua Lipa konseri kötü bitti. Scotiabank Arena'daki konserin sonuna doğru izleyiciler arasından izinsiz şekilde içeriye sokulan havai fişekler patlatıldı. Bazı seyirciler büyük panik yaşarken, Toronto polisi 3 kişinin hafif şekilde yaralandığını açıkladı. Sosyal medyada paylaşılan videolarda, havai fişekler patladığı sırada bazı kişilerin kaçıştığı görüldü.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Arnavut asıllı İngiliz şarkıcı Lipa, Çarşamba günü yaşanan olayın ardından Instagram hesabından yaptığı açıklamada, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını belirtti. Hayranlarına seslenen Lipa, "Performanslarımda güvenli bir alan sağlamak her zaman ilk önceliğimdir, ekibim ve ben de olay karşısında hepiniz kadar şoktayız. Hayranlarım için bu şovu hayata geçirmek inanılmaz bir deneyim oldu ve korkan, kendini güvensiz hisseden veya herhangi bir şekilde etkilenen herkes için çok üzgünüm" dedi.


Konseri düzenleyen şirket tarafından yapılan açıklamada ise "İzleyicilerden biri tarafından arenada izinsiz ve yasa dışı havai fişekler atıldı. Kuzey Amerika'nın önde gelen mekanlarından biri olarak, Scotiabank Arena'daki her katılımcı için güvenli bir mekan oluşturmak en büyük önceliğimizdir. Bu pervasız ve tehlikeli eylemin tam olarak araştırılması için Toronto Polis Teşkilatı ile işbirliği içinde çalışmaya başladık" ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: İHA