Demet Akalın’dan kadın cinayetlerine tepki gösteren hemcinslerine: Hadi lan oradan!

Demet+Akal%C4%B1n%E2%80%99dan+kad%C4%B1n+cinayetlerine+tepki+g%C3%B6steren+hemcinslerine:+Hadi+lan+oradan%21;
ABONE OL

Şarkıcı Demet Akalın, sosyal medya hesapları üzerinden kadın cinayetlerine dikkat çekmek adına meydan okuma başlatan hemcinslerine ağır ithamlarla yüklendi.

Ülkemizde ardı ardına yaşanan kadın cinayetlerine dikkat çekmek adına ünlü isimlerin kendi aralarında başlattığı meydan okuma büyük ilgi gördü ve kısa sürede yayıldı.

Siyah beyaz bir fotoğraf üzerinden yapılan meydan okumada ilklerden biri olan Seda Sayan:

“Bu meydan okumayı kimin kars¸ılayacagˆını du¨s¸u¨ndu¨gˆu¨mu¨ sec¸meye dikkat ettim, ama her s¸eyden o¨nce bu tu¨r du¨s¸u¨nceyi kimin paylas¸tıgˆını bildigˆim ic¸in kadınlar arasında bir kac¸ eles¸tiri var; onun yerine birbirimize dikkat etmeliyiz. Oldugˆumuz gibi gu¨zeliz. Sadece siyah beyaz bir fotogˆraf go¨nderin “meydan okuma kabul edildi “ yazıp adımı etiketleyin özel olarak aynı s¸eyi yapacak 50 kadını tanımlayın. Seni sec¸tim c¸u¨nku¨ sen gu¨zel gu¨c¸lu¨ ve inanılmazsın” sözleriyle Gülben Ergen’e çağrıda bulunmuştu.

 

 

Kadınlara yönelik şiddete tepki olarak başlayan bu akım kısa sürede büyük ilgi görürken şarkıcı Demet Akalın, Instagram hesabının hikaye bölümünden yazdıklarıyla aralarında samimi arkadaşlarının da bulunduğu katılımcılara ilginç bir tepki gösterdi.

 

 

Akalın bu akıma katılarak fotoğraflarını paylaşan hemcinslerini cinayetlere kayıtsız kalmakla suçladı ve sadece reklam peşinde olduklarını ima etti.

 

>