Bar Rafaeli'nin cezası kesinleşti

Bar+Rafaeli%E2%80%99nin+cezas%C4%B1+kesinle%C5%9Fti
ABONE OL

Bar Rafaeli, vergi kaçakçılığı davasından dokuz aylık kamu hizmeti cezası aldı. Annesi de 16 ay hapis cezasına çaptırıldı.

Dünyaca ünlü model Bar Refaeli’nin vergi kaçakçılığı davası sona erdi. İsrail mahkemesi, süper model Bar Refaeli'yi dokuz ay toplum hizmetine mahkum ederken ve annesini 16 ay hapis cezasına çarptırdı.
 
Dün Tel Aviv'de gerçekleşen davada, modele babası Raffi ile annesi Zipi eşlik etti. 35 yaşındaki Refaeli ve annesi, 10 milyon dolara yaklaşan gelir üzerinden vergi kaçırmaktan suçlu bulundu.
 
Anne kıza devlete borçlu olunan milyonlarca vergi borcuna ek olarak 1,5 milyon dolar para cezası da ödetilmesine karar verildi.
 
Zipi Refaeli, hapis cezasını önümüzdeki hafta çekmeye başlayacak.
 
Dava, yüksek profilli moda kampanyalarında dünyayı dolaştığı, Sports Illustrated mayo dergisinin kapağını süslediği ve Leonardo DiCaprio ile uzun bir romantik ilişkiye sahip olduğu yıllar boyunca Refaeli'nin ikametgahının etrafında odaklandı.
 
İsrail vergi kanunu, ikametgahı öncelikle kişinin takvim yılının çoğunu ülkede geçirip geçirmediğine göre belirliyor. Refaeli, uzun yıllar boyunca ülkede ikamet etmediğini, gelirini yurt dışından elde ettiğini, dolayısıyla da gelirini beyan etmek zorunda olmadığını iddia etti.
 
Savcılar ünlü modelin iddiasını reddetti ve onu yanlış vergi bilgileri vermekle suçladı.
 
Refaeli'nin iddianamesinde, geliri üzerinden İsrail’de vergi ödemekten kaçınmak için yurt dışında ikamet ettiğini iddia ettiği, 2009 ile 2012 arasında yaklaşık 7,2 milyon dolar kazandığı bilgisi yer aldı.
 
>