Açelya Akkoyun'dan 'Böyle mi Olacaktı' itirafı

Hülya Koçyiğit'in sunumuyla TRT 2'de ekranlara gelen 'Film Gibi Hayatlar' programına, oyuncu ve sunucu Açelya Akkoyun konuk oldu. Akkoyun; 'Mahallenin Muhtarları' ve 'Böyle mi Olacaktı' dizileri hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı.

A%C3%A7elya+Akkoyun%E2%80%99dan+%E2%80%99B%C3%B6yle+mi+Olacakt%C4%B1%E2%80%99+itiraf%C4%B1
ABONE OL
Oyunculuğun aslında 'dem işi' olduğunu ifade eden Açelya Akkoyun, "Elbette teknik, genç yetenekler, yetenekli olmak muhteşem. Allah tarafından verilmiş. Ama demlenmiş bir yetenek çok lezzetlidir. Dolayısıyla oyunculuğa katkısı olduğuna inanıyorum. Jack Nicholson, Haluk Bilginer bambaşka lezzetler. Dolayısıyla oyunculuk dem işi olduğu için yaşanmışlıkların ve insanın hayata bakışının da o deme katkısı olduğunu düşünüyorum’’ dedi.
 
"ONU SEYREDERKEN AĞLAMAK GELİYOR"
 
Akkoyun, Haluk Bilginer’e hayranlığını ‘’Haluk Bilginer’i seyrederken içimden ağlamak geliyor. O kadar güzel oynuyor ki gerçekten ağlamak geliyor’’ sözleriyle dile getirdi.
 
'Mahallenin Muhtarları' dizisinde 11 yıl boyunca rol alan Akkoyun, uzun soluklu bir işte tekrar olup olmayacağı sorusuna, ‘’İstemem demek içimi korkutuyor. İsterim demek de korkutuyor. Oyuncunun artık oyuncu koçuyla çalışması gereken bir dönemdeyiz. İstediğiniz kadar star olun değişik rollere sizi büründüren, psikolojik olarak bir ekip işiyle ve bence geçişli roller oynamalıyız. Devamlılıklar sıkıyor biraz. Çünkü orada üretmiyorsun, para kazanıyorsun çok aynı olduğu zaman’’ cevabını verdi.
 
"BEN SİZ OLMAK İSTEMİŞTİM"
 
'Böyle mi Olacaktı' dizisiyle ilgili bir itirafta bulunan Akkoyun ‘’O dizide ben siz olmak istemiştim. Aslında orada, sizden yola çıkarak o diziyi yaptı Türker İnanoğlu. Ben bunu bu programa saklamıştım. İlk adı 'Üç Arkadaş'tı, sonra 'Böyle mi Olacaktı' oldu. Türker Abi geldi 'Üçünüz üç yakın arkadaşsınız'’ dedi. Beni size, Berna’yı Fatma Girik’e, Hande’yi de Türkan Hanım’a benzetmişlerdi. Öyle bir gazete kupürleri çıkmıştı hatırlıyorum. Yola çıkış oydu, çok da güzel başladık. Uzun sürdü çok sıcak bir işti yani ve Türkiye’nin ilk televizyon dizilerindendi. Daha doğrusu ilk entrika. Bir boyut getirdi televizyon dizilerine’’ ifadelerini kullandı.
 
Bir kadın siyasetçiyi canlandırmak istediğini söyleyen oyuncu, "Çok isterim bir siyasetçi, siyasi bir kadın figürü oynayabilmek. Pek kullanılmadı dizilerde kadın politikacı. Çok isterdim bir tarihi dizide sultan oynayabilmek. Keşke olsa’’ şeklinde konuştu.
 

Kaynak: Milliyet

>