Zelenski'den şaşırtan çıkış: Türkiye'ye kırgınım! AK Parti'den sert tepki geldi

Türkiye'ye, Ukrayna lideri Zelenski'den şaşırtan eleştiri geldi. Rus turistleri kabul ettiği için Türkiye'ye gücendiğini ifade eden Zelenski, 'Durumu böyle şekilde yönetemezsiniz, bu çifte standarttır. Hiç doğru değil” dedi. AK Parti'li Şamil Tayyar, sert tepki gösterdi. Tayyar, “Aptal komedyen” dedi.

Zelenski%E2%80%99den+%C5%9Fa%C5%9F%C4%B1rtan+%C3%A7%C4%B1k%C4%B1%C5%9F:+T%C3%BCrkiye%E2%80%99ye+k%C4%B1rg%C4%B1n%C4%B1m%21;+AK+Parti%E2%80%99den+sert+tepki+geldi
ABONE OL

Rusya-Ukrayna savaşı sürerken Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Türkiye'yle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin ara buluculuk çabalarını görmezden gelen Zelenski, Türkiye'ye eleştirilerini sıraladı.

YUNAN TELEVİZYONUNDA ELEŞTİRDİ

RİA Novosti haber ajansının aktardığına göre Zelenski, Rus turistleri kabul ettiği için Türkiye'ye gücendiğini ifade etti. Zelenski, Yunan ERT televizyonuna demecinde, "Türkiye, bir yandan ara bulucu rolü üstleniyor ve Ukrayna'yı mühim adımlar ile destekliyor, diğer yandan da, sözgelimi, turistler için, özel olarak Rusya'dan gidecek turistler için hazırlıklar yaptıklarını görüyoruz. Devlet Başkanı olarak söylemem gerekir ki dostça ilişkilere sahip olmak istiyorsak, bu olacak şey değil" ifadelerini kullandı.

BİR SEÇİM YAPMALISINIZ

Ukrayna Devlet Başkanı, Türkiye'ye ilişkin sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu durumu bu şekilde yönetemezsiniz, bu çifte standarttır. Bu hiç doğru değil. Türkiye'nin dikkatini buna çekmem de bundandır: Bana göre böyle davranamazsınız, doğruluktan yana mısınız, yoksa değil misiniz? Bir seçim yapmalısınız.”

SERT TEPKİ GÖSTERDİ

Ukrayna lideri Zelenski'nin Rus turistleri kabul ettiği için Türkiye'ye gücendiğini söylemesi üzerine ilk tepki AK Partili Şamil Tayyar'dan geldi. Tayyar, "SİHA gönder. Binlerce yetimi, öksüzü kabul et. Yüzlerce yardım tırını ulaştır. Barış için kendini parala. Sen kalk Yunan kanalında saçmala. Aptal komedyen!" dedi.