Yürek mi yedin sen hristo!

Fransız ve ABD füzelerinin fotolarını yayınlayıp “İşte bunlarla Türkiye’yi vuracağız” diye yazan Yunan basını, kendini tüm dünyaya güldürdü.

Y%C3%BCrek+mi+yedin+sen+hristo%21;
ABONE OL
AMERİKA İLE KANKA OLDULAR
 
AVRUPA’yı arkasına alarak Türkiye’yi Doğu Akdeniz’de köşeye sıkıştırmaya çalışan Yunanistan, bunu başaramayınca ABD ile kanka oldu. İki ülke arasındaki savunma anlaşması protokolü uzatılırken, ABD’nin Dedeağaç Limanı’na yaptığı askeri yığınağın fotoğrafları basına yansıdı. Askeri teçhizatlar arasında saldırı helikopterleri ve tanklar da bulunuyor. Bölgeye 3 bin Amerikan askerinin konuşlanacağı da gelen bilgiler arasında. ABD ile yaptığı işbirliğinden güç alarak Türkiye’ye tehdit dili kullanmaya başlayan Yunanistan’ın bu hayalperest tavrı, Yunan basınını ise coşturmuşa benziyor.
 
TÜRK KOMPLEKSİ SÜRÜYOR
 
YUNAN gazeteleri, satın alınması planlanan Fransız Exocet ve ABD Block IVA füzelerinin fotoğraflarını yayınlayıp, “Yunan kuvvetleri, olası bir çatışma ihtimaline karşı komşu kıyıdaki Türk kuvvetlerini ve altyapıyı hedef alıyor” türünden haberler yapmaya başladı. Askeri ve diplomatik çevreler, devasa bir borçlanmayla askeri yatırımlar yapan ve Türkiye’ye tehdit dili kullanacak kadar kendinden geçen Yunanistan’ın “boş işler kovaladığını” belirtiyorlar. Türk kompleksini bir türlü üzerinden atamayan Yunan medyasındaki komik ifadeler ise, “Yürek mi yedin sen Hristo!” dedirtiyor.
 
 
BİZİ BUNLARLA VURACAKLARMIŞ!
 
Borç batağındaki Yunanistan, bütçesini aşan askeri yatırımlarla şuursuzca hareket etmeye devam ediyor. Yunan basını, kendilerine ait olmayan füze fotoğrafları yayınlayıp Türkiye’ye aklınca gözdağı veriyor.
 
>