Yunan bakan ileri gitti! Türkiye’yi suçladı

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’tan skandal sözler geldi. Dendias, Türkiye ve Yunanistan arasında yaşanan gerilimden Türkiye’yi sorumlu tutarak, “Türk provokasyonlarında eşi görülmemiş bir tırmanış var” dedi.

Yunan+bakan+ileri+gitti%21;+T%C3%BCrkiye%E2%80%99yi+su%C3%A7lad%C4%B1
ABONE OL

Türkiye-Yunanistan arasındaki gerilim gittikçe artarken, Yunan politikacılardan skandal açıklamalar gelmeye devam ediyor. Son olarak Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Türkiye’yi suçlayan açıklamalarıyla gündeme oturdu. Dendias, “Türk provokasyonlarında eşi görülmemiş bir tırmanış var. Aynı zamanda neo-Osmanlı revizyonizminin yansıtıldığı alanda zaman zaman bir tırmanışla karşı karşıyayız” dedi.

Ankara'yı gerilimi tırmandırmak ile suçlayan Dendias, “Bir dizi argümanla Türk tarafının asılsız ve mesnetsiz iddialarını tek tek yıkıyoruz” iddiasında bulundu.

İki ülke arasındaki gerilim, Yunanistan Başbakanı Miçotakis'in, “Yunanistan komşularına dostluk elini uzatıyor. Ancak egemenliğimize, egemenlik haklarımıza yönelik ihlallere ve derhal son bulmaları gereken Yunan adaları üzerindeki üst uçuşlara müsamaha göstermeyeceğiz. Siz Kongre üyelerinden, bölgede silah satışları ile ilgili kararları verirken, NATO’nun güneydoğu kanadında yeni bir istikrarsızlık tehlikesini göz önünde bulundurmanızı istiyorum” demesiyle başlamıştı.