Yine ırkçılık yine ırkçılık...

Snapchat'te çekilen bir videoda polis memuru, polis karşıtı protestoda siyahi bir öğrenciyi yumrukluyor.

Yine+%C4%B1rk%C3%A7%C4%B1l%C4%B1k+yine+%C4%B1rk%C3%A7%C4%B1l%C4%B1k...
ABONE OL
Videoda geçen yıl Londra'nın kuzeyindeki Tottenham'da yaşanan bir olayın görüntüleri yayınlandı.
 
Video, memurun durup arama sırasında siyah genç çocuğu yumrukladığını gösteriyor. Görünüşe göre siyahi bir öğrencinin suratına yumruk atarken görüntülenen bir polis memuru, soruşturmanın ardından ağır suistimal davasıyla karşı karşıya kalacak.
 
Bağımsız Polis Davranış Ofisi, geçen aralık ayında Tottenham'da meydana gelen olaydan sonra altı aylık bir soruşturma başlatmıştı.
 
Müfettişler, memurun eylemlerinde ırksal önyargının bir rol oynayıp oynamadığını göz ardı edemeyeceklerini, ancak 'açık ırkçılık' kanıtı bulunmadığını söyledi.
 
Altı polis memuru 8 Aralık'ta yaya bir şekilde devriye geziyordu ve bölgedeki bıçaklı soygun raporları nedeniyle, West Green Road'daki Park View Okulu'nun kapılarının yakınında duran bir grup Siyah genç çocuğa yaklaştılar.
 
16 yaşındaki çocuk, polis memurları tarafından durdurulup aranmak üzere seçildi ve bir polis memurun çocuğu kelepçelemeye çalışmasıyla olay tırmandı.
 
İnternette yaygın olarak paylaşılan 20 saniyelik videonun bir noktasında, polis memurunun kolunu çocuğa doğru salladığı görülüyor ve ikisi de yere düşüyor.
 
Kavga başladığında, oradaki insanların “lütfen” ve “bunu kaydedin,” diye çığlık attıkları duyuluyor.
 
>