Yeşim Salkım kaç yaşında? Yeşim Salkım kimdir, nereli, evli mi,şarkıları?

Sibel Can, Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici'nin sunumuyla her hafta cumartesi günü ekrana gelen Şarkılar Bizi Söyler'de bu hafta birbirinden önemli isimler konuk oluyor. Şarkılar Bizi Söyler programında bu hafta '90'lardan Günümüze' konsepti yaşanacak. Programın bu haftaki konukları arasında Yeşim Salkım da yer aldı. Yeşim Salkım kimdir?

Ye%C5%9Fim+Salk%C4%B1m+ka%C3%A7+ya%C5%9F%C4%B1nda?+Ye%C5%9Fim+Salk%C4%B1m+kimdir,+nereli,+evli+mi,%C5%9Fark%C4%B1lar%C4%B1?
ABONE OL
Şarkılar Bizi Söyler programında bu hafta '90'lardan Günümüze' konsepti yaşanacak. Programa birbirinden ünlü isimler konuk olacak. Programın bu haftaki konukları ise Yonca Evcimik, Yeşim Salkım, Metin Özülkü ve Ferda Anıl Yarkın oluyor.
 
Yeşim Salkım kimdir?
 
Yeşim Salkım 12 Nisan 1968 yılında Ankara'da doğdu.
 
Müzisyen Dursun Salkım'ın kızı olan Yeşim Salkım Ankara'da doğdu, Kavaklıdere'de büyüdü. Saint Benoît Fransız Lisesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Klasik Türk Sanat Müziği Bölümü'nde öğrenim gördü. İlk albümünü 31 Mart 1994'te çıkaran Salkım, "Son Sigara", "Ben Yoldan Gönüllü Çıktım" ve "Hiç Keyfim Yok" adlı parçalarıyla tanındı. 1995 yılında çıkardığı "Ferman" albümü, Deli Mavi, bir Ajda Pekkan cover'ı olan Yeniden Başlasın ve Günlerim Soluyor gibi şarkılarla kariyerini sürdürdü. 1996 yılında kamera karşısına geçerek oyunculuğa başladı. İlk oynadığı film, Eşkıya'da başrol karakteri Emel'i canlandırdı. İlk evliliğini 1989'da Mustafa İmre ile yaptı. 1990'da kızı Gizem doğdu. Bir dönem Uzan Ailesi'nden Hakan Uzan'la olan evliliğiyle gündeme geldi. İlker İnanoğlu ile kısa süreli bir evlilik yaptı. 1997'de Yeşil Müzik isimli plak şirketini kurdu. Hilal Cebeci, Cenk Eren, Lerzan Mutlu, Tarık gibi ünlüleri müzik piyasasına kazandırdı. Hakan Eratik'le evliliğinden 9 Nisan 2011'de kızları Ada dünyaya geldi. "Şarkıcı" filmiyle 2001 yılında Altın Portakal En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı.