Yemek için kızını Taliban'a sattı!

Taliban rejimi altında zor günler geçiren Afganistan’da bir anne diğer üç kızını besleyebilmek için 13 yaşındaki kızını 15 bin TL’ye sattı. Evsiz Afgan bir annenin, Taliban acımasız rejimini pekiştirirken, ailesinin geri kalanını besleyebilmek için çaresizlik içinde kızını sattığı bildirildi.

Yemek+i%C3%A7in+k%C4%B1z%C4%B1n%C4%B1+Taliban%E2%80%99a+satt%C4%B1%21;
ABONE OL
Afganistan'da yoksulluk çeken milyonlarca aile, Batı Kuvvetleri'nin geri çekilmesi sırasında militan grubun ülkenin kontrolünü ele geçirmesinden sonra hayatta kalmak için mücadele ediyor ve cehennem gibi bir yaşam sürüyor. 
 
Afganistan'da evsiz bir annenin, diğer üç çocuğunu beslemek için yeterli parası olması için en büyük kızını sattığı bildirildi. Ülkenin para birimi çökerken ve fiyatlar yükselirken, birçoğu hayatta kalmak için ihtiyaç duydukları parayı elde etmek için düşünülemez şeylere yöneldi.
 
The Sun’ın haberine göre, Gazne kentindeki evsiz bir anne, 13 yaşındaki kızını 15 bin TL’ye satmak zorunda kaldı.  Marzieh isimli kadın, "bağımlı" kocasından boşandıktan sonra dört kızıyla birlikte şehre taşındı. 
 
Afganistan'ın korkunç ekonomik durumu, kamu harcamalarının dörtte üçünü oluşturan dış yardımın geri çekilmesiyle daha da kötüleşti.Taliban kontrolü ele geçirdikten sonra eski hükümetin nakit rezervleri de donduruldu.
 
Ağustos ayının sonunda, Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı, yiyeceklerin yakında tükeneceği konusunda uyardı.Ülkede yardıma güvenen 18,5 milyon insanla WFP, ülkeye malzeme sokmak için mücadele ettiğini söyledi.
 
>