Yarıyıl tatili ne zaman başlıyor? Yarıyıl tatili ne kadar olacak? Karneler ne zaman verilecek?

Yar%C4%B1y%C4%B1l+tatili+ne+zaman+ba%C5%9Fl%C4%B1yor?+Yar%C4%B1y%C4%B1l+tatili+ne+kadar+olacak?+Karneler+ne+zaman+verilecek?
ABONE OL

Koronavirüs pandemisi nedeniyle okullarda eğitime ara verilmiş ve uzaktan eğitim devam etmekteydi. Uzaktan eğitim alan öğrenciler tarafından ise yarı yıl tatilin ne zaman olacağı ise merak konusu oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim süreci, okullardaki sınavlar ve yarıyıl tatili takvimiyle ilgili yeni düzenlemelere gitti.
 
Yarıyıl tatili ne zaman başlıyor?
 
Milyonlarca öğrencinin beklediği yarıyıl tatili için geri sayım başladı. Milli Eğitim Bakanlığı açıklama yaparak, bu sene yarı yıl tatilinin 25 Ocak 2021 tarihinde başlayacağını bildirdi.
 
Yarıyıl taili ne kadar olacak?
 
Yarıyıl tatili bu sene 3 hafta olacak. Milli Eğitim Bakanlığı konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi; ''25 Ocak 2021 Pazartesi günü başlayacak yarıyıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresi de eklenmiştir. 2020 – 2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacaktır.''
 
Karneler Ne Zaman verilecek?
 
Karne dağıtımları ise 22 Ocak 2021 tarihinden itibaren okullarda yapılacak.
>