Yapma şoför amca!

İstanbul Esenyurt’ta bazı minibüsçüler, daha ucuza seyahat eden öğrencileri araçlarına almıyor. Okullarına gidemedikleri için yok yazılan birçok öğrenci devamsızlıktan kalma tehlikesiyle karşı karşıya...

Yapma+%C5%9Fof%C3%B6r+amca%21;
ABONE OL
YAZIKTIR BU ÇOCUKLARA
 
KURALLARA uymadıkları gerekçesiyle sayısız habere konu olan minibüsçülerin vukuatlarına bir yenisi daha eklendi. İstanbul’un Esenyurt ilçesinde, okula gitmek için sabahın ilk saatlerinde yollara düşen öğrenciler, minibüs sürücüleri tarafından mağdur edilmekten şikayetçi. Öğrenciler, daha ucuza seyahat ettikleri gerekçesiyle minibüslere alınmadıklarını, bu yüzden okula gidemediklerini ya da geç kaldıklarını söylüyor.
 
HER SABAH AYNISI OLUYOR
 
YAŞADIĞI zorlukları dile getiren bir orta okul öğrencisi, “Sabah 06.20’de evden çıktım. 4 tane dolmuş geçti, hiçbiri durmadı. Sonra eve döndüm, annemi çağırdım. Onunla birlikte geldik, el kaldırdı, hemen durdular. Yetişkin olunca alıyorlar, öğrenci olunca almıyorlar. Bu kadar vicdansızlık olamaz. Ben 5 gündür üst üste yok yazılıyorum okulda. Her sabah aynısı oluyor. Ne olur rica ediyoruz, bizi mağdur etmesinler” dedi.
 
‘BİRİLERİ HESAP SORSUN’
 
BİR başka öğrenci ise, “Öğrenciyiz ve daha az para veriyoruz diye durmuyorlar, gazlayıp gidiyorlar. Bu yüzden okulda 9 gün devamsızlığım oldu. Zor durumdayım” diye konuştu. Minibüsler almadığı için okullarına gidemeyen öğrenciler, devamsızlıktan sınıfta kalmaktan korkarken, yetkililerden bu duruma bir çare bulmalarını istedi. Öğrenci velileri ise, “Kimse bu minibüsçüler tek tek tespit edilip hesabı sorulsun” diyorlar.
 
>