Whatsapp gizlilik sözleşmesinden vazgeçti mi? Whatsapp gizlilik sözleşmesi nedir?

Whatsapp+gizlilik+s%C3%B6zle%C5%9Fmesinden+vazge%C3%A7ti+mi?+Whatsapp+gizlilik+s%C3%B6zle%C5%9Fmesi+nedir?
ABONE OL

Milyonlarca vatandaşın kullandığı Whatsapp, gizlilik sözleşmesiyle gündeme gelmeye devam ediyor. Sözleşmeyi kabul etmek istemeyenler ise yeni arayışlar içine girdi. Peki, Whatsapp gizlilik sözleşmesi nedir?

 
WhatsApp uygulaması gün içinde en çok kullanılan uygulamalar arasında yer alıyor. WhatsApp geçtiğimiz günlerde kullanıcılarına bir sözleşme yayınladı ve kabul etmedikleri takdirde 8 Şubat'tan sonra uygulamayı kullanamayacaklarını belirtti.
 
Whatsapp Sözleşmesi İptal mi Oldu?
 
Whatsapp sözleşmesi iptal olmadı. Gizlilik sözleşmesinin sosyal medyada iptal olması söz konusu olsa da konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.
 
Whatsapp Sözleşmesi Nedir?
 
Altyapının ve dağıtım sistemlerinin iyileştirilmesine yardımcı olmak,
 
Hizmetlerimizin veya onların hizmetlerinin nasıl kullanıldığını anlamak,
 
Facebook Şirketi Ürünleri genelinde emniyeti, güvenliği ve bütünlüğü artırmak; örneğin sistemleri güvence altına almak ve spam, tehditler, kötüye kullanım veya ihlal faaliyetleriyle mücadele etmek,
 
Onların hizmetlerini ve sizin bunları kullanma deneyiminizi iyileştirmek, örneğin sizin için önerilerde bulunmak (ör. arkadaşlar, grup bağlantıları veya ilginç içeriklerle ilgili öneriler),özellikleri ve içeriği kişiselleştirmek, satın alımları ve işlemleri tamamlamanıza yardımcı olmak ve Facebook Şirketi Ürünleri genelinde ilgili teklifler ve reklamlar göstermek,
 
WhatsApp deneyimlerinizi diğer Facebook Şirketi Ürünleri ile birleştirmenizi sağlayan entegrasyonlar sağlamak. Örneğin, WhatsApp'ta satın aldıklarınız için ödeme yapmak üzere Facebook Pay hesabınızı bağlamanıza imkan vermek veya WhatsApp hesabınızı bağlayarak arkadaşlarınızla Portal gibi diğer Facebook Şirketi Ürünleri üzerinden sohbet etmenize olanak sağlamak.
 
Facebook'un azalan kullanım oranı ve popüleritesini, WhatsApp başta olmak üzere diğer grup şirketlerin kullanıcılarından sağladığı verileri pazarlayarak aşmaya çalışan sosyal medya devi, bu durumu şu şekilde açıkladı:
 
"Hizmetlerimizi kullandıkça ve Hizmetlerimiz üzerinden iletişim kurdukça bilgilerinizi paylaşırsınız. Biz de Hizmetlerimizi yürütmek, sunmak, iyileştirmek, anlamak, özelleştirmek, desteklemek ve pazarlamak amacıyla bilgilerinizi paylaşırız.
 
Hizmetlerimiz ya da Facebook Şirketlerinin hizmetleri hakkında size pazarlama amaçlı içerikler gönderebiliriz."
>