WhatsApp, çok tartışılan güvenliğini arttırmaya çalışıyor!

WhatsApp'ın son değişikliği, sohbetlerinizi daha özel hale getirecek. Mesajlaşma platformu, WhatsApp kullanıcılarına yeni bir sohbete başladıklarında varsayılan olarak kaybolan mesajları açma seçeneği verildiğini söyledi.

WhatsApp,+%C3%A7ok+tart%C4%B1%C5%9F%C4%B1lan+g%C3%BCvenli%C4%9Fini+artt%C4%B1rmaya+%C3%A7al%C4%B1%C5%9F%C4%B1yor%21;
ABONE OL
Güncelleme ayrıca kullanıcıların mesajların ne kadar süre sonra kaybolacağını seçebileceğini de görecek: 24 saat, yedi gün veya 90 gün.
 
Şu anda kullanıcılar, bireysel konuşmalar için kaybolan mesajları etkinleştirebilir ve bu, mesajların yedi gün sonra sohbetten silindiğini görür. Bu son güncelleme, kullanıcıların, etkinleştirildikten sonra başlayan tüm yeni sohbetlerde özelliği açmasına olanak tanır.
 
WhatsApp, yeni özelliğin isteğe bağlı olduğunu ve mevcut konuşmaları değiştirmediğini veya silmediğini onayladı. Şirket, değişikliğin kullanıcılara gizliliklerini nasıl koruyacakları konusunda daha fazla seçenek sunmak için yapıldığını söyledi.
 
WhatsApp bir blog gönderisinde, “Varsayılan olarak kaybolan mesajları açmayı seçen kişiler için, sohbetlerinizde insanlara bunun seçtiğiniz varsayılan mesaj olduğunu söyleyen bir mesaj göstereceğiz” dedi.
 
'Bu, kişisel bir şey olmadığını açıkça ortaya koyuyor. WhatsApp'ta ilerleyen herkesle nasıl iletişim kurmak istediğiniz konusunda yaptığınız bir seçim. Tabii ki, kalıcı kalmak için belirli bir sohbete ihtiyacınız varsa, sohbeti geri almak kolaydır. Bir yıldan fazla bir süredir aileden ve arkadaşlardan ayrı yaşamak, fiziksel olarak yüz yüze konuşamıyor olmamızın kişisel konuşmalarımızın mahremiyetini feda etmemiz gerektiği anlamına gelmediğini her zamankinden daha net bir şekilde ortaya koydu.
 
"Uçtan uca şifrelemeyle birlikte kaybolan mesajların, günümüzde özel mesajlaşma hizmeti olmanın ne anlama geldiğini tanımlayan ve bizi yüz yüze görüşme hissine bir adım daha yaklaştıran iki önemli özellik olduğuna inanıyoruz."
 
Yeni özelliğe, WhatsApp'taki gizlilik ayarlarına gidip "varsayılan mesaj zamanlayıcısı"na dokunarak erişilebilir. Varsayılan olarak kaybolan mesajları açmak için uygulamanın ayarlar menüsüne gitmeniz gerekir.
 
>