Uzaylılar aslında aramızda mı yaşıyor?

Bazı gökbilimciler, uzaylıları çok uzaklarda aradığımızı, belki de paralel evrende veya başka bir boyutta yanı başımızda yaşıyor olabilecekleri teorisini öne sürdü.

Uzayl%C4%B1lar+asl%C4%B1nda+aram%C4%B1zda+m%C4%B1+ya%C5%9F%C4%B1yor?
ABONE OL
1 / 5

Gökbilimciler, ellerindeki teleskoplara ve ekipmanlara rağmen başka bir gezegende yaşam belirtisine rastlamadı.

2 / 5

Ancak henüz uzaylıları keşfetmemiş olmamızın nedenlerinden biri, yanlış şeyleri yanlış yerlerde aramamız olabilir. Bazı bilim adamları, uzaylıları bulmak için çok uzağa bakmamız gerekmediğini ve aslında uzaylıların aramızda farklı bir boyutta Dünya'da yaşıyor olabileceklerini savundu.

3 / 5

1963'te NASA için ilk bilgisayarlı Mars haritasını birlikte geliştiren astronom Jacques Vallée de dahil olmak üzere ufologlar, uzaylıların diğer "gerçeklikler" veya "boyutlar" paralelinde var olabileceği teorisini öne sürüyor.

4 / 5

The Guardian'a konuşan astrobiyolog Helen Sharman ise, "Evrende o kadar çok milyarlarca yıldız var ki, her türden farklı yaşam biçimi olmalı. Karbon ve nitrojenden oluşan senin ve benim gibi mi olacaklar? Belki de değiller. Şu anda burada olmaları ve bizim onları göremememiz mümkün” dedi.

5 / 5

California Teknoloji Enstitüsü'nden jeobiyolog Victoria Orphan da bazı canlıların bir 'gölge biyosferde' var olabileceğini öne sürdü. 2015 yılında bir Amerikan Bilim İlerleme Derneği toplantısında katılımcılara seslenen Orphan, tüm canlıların hayatta kalmak için aynı bir avuç kimyasal elemente ihtiyaç duyduğuna dair merkezi dogma üzerinde yaşam arayan bilim insanlarının, yanlış yolda olabileceğini belirtti.