Uyuşturucuları yanlışlıkla marketlere dağıttılar!

Uyuşturucu tacirlerinin Kolombiya’dan gönderdiği muz kasaları içindeki kokain, yanlışlıkla Çekya’daki süpermarketlere dağıtıldı. Yaklaşık 1 tonluk uyuşturucunun değerinin 1 buçuk milyar TL değerinde olduğu belirtildi.

Uyu%C5%9Fturucular%C4%B1+yanl%C4%B1%C5%9Fl%C4%B1kla+marketlere+da%C4%9F%C4%B1tt%C4%B1lar%21;
ABONE OL

Akıllara durgunluk veren uyuşturucu sevkiyatı, Kolombiya ve Çekya’da gerçekleşti. Yaklaşık 1 tonluk uyuşturucu, Kolombiya’dan Avrupa’nın en büyük ikinci limanı olan Hamburg’a geldi. Muz kasaları içine gizlenmiş olan uyuşturucular, daha sonra Çekya’nın başkenti Prag’daki birkaç farklı kasabada yer alan süpermarketlere gönderildi. Market çalışanları gördükleri manzara karşısında dilini yuttu. Olay yerine çağrılan polis ekipleri kasalardaki uyuşturucuyu incelerken, yaşananların başarısız bir uyuşturucu sevkiyatı sonucu meydana geldiği anlaşıldı.

Çek polisi yaptığı açıklamada, “Ceza müfettişleri, aynı partiden malların Çek Cumhuriyeti'nde birkaç başka yere dağıtıldığını tespit etti. Bu nedenle, Çek Cumhuriyeti Gümrük İdaresi ve diğer kuruluşlarla işbirliği içinde, şu anda bu yerlerin denetimlerini ve diğer eylemleri yürütüyor. Sevkiyatlarla ilgili bilgiler Çek Cumhuriyeti sınırları dışında tutuluyor. Bu nedenle uluslararası polis ve yargı işbirliği enstitüsünü kullanacağız” denildi.