Uruguay’da fırtına, çatıyı kağıt gibi savurdu

Uruguay’da Olimareno eyaletinde meydana gelen fırtına, çatıları kağıt gibi parçaladı attı. O anlara ait görüntüler fırtınanın boyutunu gözler önüne serdi.

Uruguay%E2%80%99da+f%C4%B1rt%C4%B1na,+%C3%A7at%C4%B1y%C4%B1+ka%C4%9F%C4%B1t+gibi+savurdu
ABONE OL

Uruguay’ın Olimareno eyaletinde hayat bir süredir devam eden rüzgar ve dolu fırtınaları nedeniyle durma noktasına geldi. Uruguay Meteoroloji Enstitüsü (Inumet) ve Brezilya meteoroloji gözlemevi Metsul, Uruguay ve Arjantin'in bir bölümünde şiddetli ve yıkıcı fırtına uyarısı yayımladı. 

En şiddetli hava olaylarından birisinin hafta sonunda meydana gelebileceğini vurguladı. Rüzgar ve dolunun önemli hasarlara yol açtığı Uruguay’ın çeşitli bölgelerinde aşırı hava olayları gözlemlendi. Vergara kasabasından Mega FM radyo istasyonu bir dinleyicileri tarafından gönderilen evlerin çatısını uçuran görüntüleri internet sitesinden paylaştı. 

Şok edici videoda rüzgarın bir kulübenin çatısını oyuncak kağıt gibi savurduğu an dikket çekti. Ayrıca pirinç silolarının yapımında çalışan dört işçinin, banyo olarak kullanılan bir konteynerin devrilmesi sonucu yaralandığı bilgisi verildi.