Ünlülerin korkulu rüyası hırsızlar yakalandı!

İtalyan çetesi 26 milyon sterlinlik hırsızlıkları nedeniyle hapse atıldı. Aralık 2019'da Frank ve Christine Lampard, Vichai Srivaddhanaprabha ve Tamara Ecclestone ile kocasının evlerinde hırsızlık yapmışlardı.

%C3%BCnl%C3%BClerin+korkulu+r%C3%BCyas%C4%B1+h%C4%B1rs%C4%B1zlar+yakaland%C4%B1%21;
ABONE OL
Uluslararası mücevher çetesi hırsızlarının, 26 milyon sterlin değerinde lüks mücevher çaldığı için hapse atıldı.
 
Jugoslav Jovanovic, Alessandro Maltese ve Alessandro Donati, Aralık 2019'da Tamara Ecclestone'un Kensington malikanesini soyduklarını itiraf etti.
 
İtalyan üçlü ayrıca Frank Lampard ve Leicester City'nin son dönem başkanı Vichai Srivaddhanaprabha'nın batı Londra'daki evlerine baskın yapmaktan da suçlu bulundu.
 
 
Toplam 28 yıl hapis cezasına çarptırıldılar.
 
Isleworth Kraliyet Mahkemesi'nde 24 yaşındaki Jovanoviç, hırsızlık için komplo kurmaktan dokuz yıl ve kara para aklamaktan iki yıl hapis cezasına çarptırıldı.
 
45 yaşındaki Donati ve 44 yaşındaki Maltalı, hırsızlık komplosu yapmaktan suçlu bulunduktan sonra sekiz yıl dokuz ay hapis cezasına çarptırıldı. 
 
Alessandro Maltese, Jugoslav Jovanovic ve Alessandro Donati İtalya'da tutuklandı ve İngiltere'ye iade edildi.
 
 
Yargıç Martin Edmunds QC, üç hırsızlığın her birinin "son derece ciddi" olduğunu söyledi.
 
Aralık 2019'un ilk 13 günü boyunca, Bayan Ecclestone, Bay Lampard ve Bay Srivaddhanaprabha'nın batı Londra'daki evlerinden tahmini 26 milyon sterlin değerinde eşya alındı. Çalınan mücevherlerin ve değerli saatlerin çoğu hiçbir zaman bulunamadı. Frank ve Christine Lampard'ın evinden 60 bin sterlin değerindeki eşya çalındı.
 
Savcı Timothy Cray QC, çetenin "Birleşik Krallık'ta şimdiye kadar ortaya çıkan en yüksek değerli hırsızlıkları planladığını ve yürüttüğünü" söyledi.
 
Bayan Lampard, "Evime zorla girildiği için kendi evimde yalnız kalmaktan çok daha fazla korkuyorum, eve gelen ziyaretçilere daha az güveniyorum ve evimde kendimi güvende hissetmiyorum" dedi.
 
>