Ünlü seksolog orgazm üzerine yeni kitabını anlattı

%C3%BCnl%C3%BC+seksolog+orgazm+%C3%BCzerine+yeni+kitab%C4%B1n%C4%B1+anlatt%C4%B1
ABONE OL

Kadınların ön sevişmeye ihtiyacı yok. Kadın orgazmı arayışındaki aceleyi eleştiren seksolog Laura Morán ilginç bir görüş ortaya attı.

Brezilyalı seksolog Laura Morán, özellikle klitoral vibratörlerle kadın orgazmına ulaşma vaadini değerlendirdi.

Rakamların seks oyuncakları satışlarında bir artışa işaret ettiği bu zamanda, bu aletlerin gerçekte ne kadar devrimci oldukları ve cinselliğimiz üzerindeki etkileri hakkında bir kitap yazdı.

BBC News Mundo ile yaptığı röportajda Moran, "Aslında, iki dakika içinde orgazma ulaşmanız gerekmedikçe acele etmemeliyiz. Çünkü evimiz yanmıyor" dedi.

Moran, “Zaman seks denkleminin dışında bırakılmalıdır. İki dakika içinde doruğa ulaşırsanız, harika. 20 dakikada ulaşırsanız muhteşem. Yapmazsanız, bir dahaki sefere yapabilirsiniz…” diyor.

Ayrıca, “Vibratörleri teşvik eden kişiler, onlarla iki dakika içinde orgazma ulaşabileceğinizi garanti ediyor. Bunun iyi mi kötü mü, kadınların cinsel devrimine katkı mı yoksa tam tersi mi olduğu net değil. Özellikle cinselliğini tek başına yaşama fırsatı bulamayan kadınlara iki dakika içinde orgazmı satmak bana yanlış geliyor” iddiasında.

Kaynak: ABC GÜNDEM

>