Ünlü rapçi kendi şehirlerini kuruyor

%C3%BCnl%C3%BC+rap%C3%A7i+kendi+%C5%9Fehirlerini+kuruyor
ABONE OL

Senegal’de fütüristik şehir kurma projesi yapan rapçi Akon, gözünü bu kez de Uganda’ya dikti. 2036 yılında tamamlanacak şehirlerde kripto para ‘akoin’ kullanılacak. Rapçi Akon, Senegal’deki fütüristik şehri ise 850 hektarlık arazi üstüne kuracak ve bu çılgın proje için 6 milyar dolar harcayacak.

Dünyaca ünlü Senegalli şarkıcı Akon, kendi ülkesinde fütüristik şehir kuracağını daha önce açıklamıştı. Akon, aynı projeyi Uganda’da da hayata geçireceğini duyurdu. Başkent Kampala’da hükümetin kendisine vereceği 260 hektarlık araziye ‘Akon şehri’ kuracak olan ünlü rapçi, inşa çalışmalarının bu yıl başlayacağını ve 2036 yılında tamamlanacağını ifade etti. İki şehir, ülkelerin tanıtımında da önemli bir rol oynayacak. 
 
DEĞER KAZANIYOR 
 
Fütüristik bir mimari yapıya sahip iki şehirde, normal para yerine Akon’un kendisine ait kripto parası ‘akoin’ kullanılacak. Kripto para birimi akoin geçtiğimiz Şubat ayında 1 lira seviyelerinde seyrediyordu. Şubat ayının sonlarına doğru 4 lira seviyesini test eden akoin bugün 2.34 lira seviyesinden işlem görüyor. Böylece Akon’un parası akoin kısa sürede yüzde 268 değer kazandı.
>