‘Ukrayna köyleri vurdu’ iddiası! Çok sayıda ölü var

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Ukrayna’nın işgal altındaki Kherson bölgesindeki köyleri bombalaması sonucu çok sayıda sivil hayatını kaybetti.

‘Ukrayna+k%C3%B6yleri+vurdu%E2%80%99+iddias%C4%B1%21;+%C3%87ok+say%C4%B1da+%C3%B6l%C3%BC+var
ABONE OL

Rus yetkililerden flaş bir açıklama geldi. Rus RIA haber ajansına göre, Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna kuvvetlerinin Kherson bölgesindeki köyleri bombaladığını belirtti. Saldırılar sonucu çok sayıda sivilin hayatını kaybettiği ve yaralıların olduğu açıklandı. Can kaybına ve yaralı sayısına ilişkin net bir sayı verilmezken, saldırı henüz uluslararası kuruluşlar tarafından doğrulanmadı.

‘OKULU VURDULAR’ İDDİASI

Bakanlık, Ukrayna güçlerinin Kyselivka ve Shyroka Balka köylerinde bir okul, bir anaokulu ve bir mezarlığı bombaladığını söyledi. Bombardımanın ne zaman gerçekleştiği hakkında bilgi verilmedi.

Kherson, Rus kuvvetleri tarafından ele geçirilmişti.

BİR GRUP FABRİKADAN KAÇMAYI BAŞARDI

Rusya’nın 21 Nisan’da zafer ilan ettiği Mariupol şehrindeki Azovstal çelik fabrikasında sıkışıp kalan yüzlerce Ukraynalı asker ve sivillerden 20 çocuk ve kadının binadan ayrılmayı başardığı belirtildi. Fabrikada günlerdir mahsur kalan Ukraynalıların gıda ve sularının bittiği belirtilmişti.