UFO yol kesti

UFO+yol+kesti
ABONE OL

SpaceX’in NASA astronotlarını Uluslararası Uzay İstasyonu’na ulaştırdığı ‘Crew-2’ görevinden ilginç detaylar geldi. Tanımlanamayan bir cismin (UFO), Crew Dragon kapsülünün yolunu kesip tehlikeli bir şekilde yaklaştığı öne sürüldü.

Milyarder girişimci Elon Musk’ın sahibi olduğu SpaceX’in uzay kapsülü Crew Dragon, NASA’nın astronotlarını geçen cumartesi başarıyla Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) ulaştırdı. Ancak, SpaceX’in kapsülü ile ISS’ye taşınan astornotların bu yolculuk esnasında bir kaza riski ile karşı karşıya kaldıkları ortaya çıktı. 23 Nisan günü gerçekleşen tarihi fırlatmanın hemen ardından mürettebat için kırmızı alarm verildiği belirtildi. İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, kalkıştan hemen sonra yetkililer tarafından UFO (tanımlanamayan uçan nesne) saptandı. 
 
UZAK MESAFEDEN GEÇTİ 
 
Aynı habere göre, söz konusu nesnenin astronotları ISS’ye taşıyan Crew Dragon kapsülüne beklenmedik bir şekilde yaklaşması, SpaceX yetkililerini alarma geçirdi. Hemen konu ile ilgili astronotlar bilgilendirildi ve olası bir çarpışma ihtimaline karşı standart prosedür uygulandı. SpaceX yetkilileri astronotlara “Derhal uzay kıyafetlerini giyin ve kendinizi koltuklara bağlayın” komutu verdi. 20.44’te gerçekleşen karşılaşmanın astronotlara ve uzay aracına zarar vermediği, söz konusu objenin korkulandan daha uzak bir mesafeden geçtiği bilgisi paylaşıldı.
 
HOŞGELDİN PARTİSİ Mİ?
 
Tanımlanamayan cisim (UFO) tarafından uzayda yolu kesilen astronotlar, acil durum vaziyeti aldı. İddialara göre UFO, Crew Dragon kapsülüne hiçbir zarar vermeden uzaklaştı. SpaceX Falcon 9 roketiyle fırlatılan Crew Dragon uzay aracı ile ıSS’ye giden 4 astronot burada altı aylık bir bilim görevi yürütecek.
>