Uçakta düğün

U%C3%A7akta+d%C3%BC%C4%9F%C3%BCn
ABONE OL

Koronavirüs salgını nedeniyle düğünlerin yasaklandığı Hindistan’da bir çift, bu kuralı çiğnemek için akıl almaz bir yöntem buldu. ‘İlle de düğün’ diyen çift, bir yolcu uçağında düğün yaptı.

KORONAVİRÜS salgınıyla baş edemez hale gelen Hindistan’da toplam can kaybı sayısı 303 bin 751’e, vaka sayısı ise 26 milyon 752 bin 447’ye ulaştı. Ülkede düğün dahil birçok toplu etkinlikler yasaklandı. Bunca ölüme rağmen hala yasakları çiğnemeye çalışanların olması ise ‘pes’ dedirtti. Tamil Nadu eyaletindeki Madurai kentinde yaşayan bir çift, Covid-19 kısıtlamalarından kaçmak için kiraladıkları yolcu uçağında düğün yaptı. 
 
MADURAİ-Bangalore kentine giden uçakta yapılan düğüne 161 kişi katıldı. İki saat süren düğünde sosyal mesafe ve maske kuralına uyulmadığı görüldü. Düğün görüntülerini görenler, ‘Salgın bunlar gibiler yüzünden son bulmuyor’ diyerek tepki gösterdi. Hindistan’da, Covid-19 salgını nedeniyle, birçok eyalet ve şehirde sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Salgınla mücadele kapsamında düğün gibi toplu etkinlikler ise sınırlı konuk sayısıyla yapılıyor. 
>