Tuttuğu çubuk bu hale getirdi! Mucizenin ta kendisi!

İngiltere’de bakır çubuğu ellemesi sonucu elektrik akımına kapılan Darren Harris’in vücudunun yüzde 43’ü yandı, burnu ve kulakları yok oldu. O halde kendisine gelip ambulansa koşmayı başaran genç adamın yaşama azmi, türleri diken diken etti.

Tuttu%C4%9Fu+%C3%A7ubuk+bu+hale+getirdi%21;+Mucizenin+ta+kendisi%21;
ABONE OL

İngiltere’nin Wolverhampton şehrinden Darren Harris, inanılmaz bir hayatta kalma hikayesine sahip. 29 yaşındaki genç, deyim yerindeyse yeniden doğmadan önce korkunç acılara katlanmak zorunda kaldı. 2020’de yaşanan kazada terk edilmiş bir çelik fabrikasından hurda toplamak isteyen adam, binadaki elektriğin kapalı olduğunu düşünerek bakır çubuğa dokundu.  Bu dokunuş Darren’ın hayatını tamamen değiştirdi. Baygınlık geçiren talihsiz adam, mucize bir şekilde sadece birkaç dakika sonra kendisine geldi ve yoldan geçen bir ambulansı durdurmayı başardı.

Vücudunun yüzde 43’ünde 3. derece yanıklar oluşan Darren’a doktorlar çoklu organ yetmezliği ve sepsis teşhisi koydu. Doktorlar, deri greftleri, beynindeki baskıyı azaltmak için kraniotomi ve yanıklarına suni deri uygulamak için öncü bir ameliyat dahil 23 ameliyat gerçekleştirdi. 27 boyunca komada kalan adam, ikinci bir mucizeyi başararak uyanmayı başardı.

Genç adam, yaşadığı kaza sonucu artık ellerini kullanamıyor.

“KEMİKLERİMİ GÖREBİLİYORDUM”

Darren, cerrahların kendisine 30 yıllık kariyerlerinde "hiç böyle bir şey görmediklerini" söylediğini belirtti. Yaşadıklarını anlatan Darren, "Hayatım gözlerimin önünden geçti ve birkaç dakikalığına ölüydüm. Beni neyin geri getirdiğini bilmiyorum ama uyandığımı hatırlıyorum. Tüm vücudum yanıyordu, bir insan ateş topuydum. Hayatım için koştum ve bir şekilde vücuduma verilen hasarı bilmeden bir çiti aşmayı başardım. Kollarım tamamen yanmıştı, kemiğe kadar görebiliyordum. Yüzüm kanat gibi sarkıyordu ve nefes borum açığa çıkmıştı. Bir ambulans köşeyi dönünce birkaç dakika yolun kenarında kaldım. Kendimi önüne attım ve hatırladığım sonraki şey 27 gün sonra uyandığım oldu” dedi.

Darren Harris'in elektrik akımına kapılmadan önceki hali.