Türkiye'nin en benzer ikizleri Ünye'de seçildi

Ordu’nun Ünye ilçesinde bu yıl altıncısı düzenlenen 'En Benzer Türkiye İkizler Yarışması'nda 30 ikiz kıyasıya yarıştı. Yarışmanın kazananları Ayten Keskin ve Gülten Abasız kardeşler ile Yavuz Ali ve Ebu Bekir Işık kardeşler oldu

T%C3%BCrkiye%E2%80%99nin+en+benzer+ikizleri+%C3%BCnye%E2%80%99de+se%C3%A7ildi
ABONE OL

Kaynak: İHA

1 / 5

Ünye Belediyesi tarafından 21. Kültür, Sanat ve Turizm Festivali içerisinde düzenlenen En Benzer Türkiye İkizler Yarışması, ülkenin birçok noktasından gelen ikizleri bir araya getirdi.

2 / 5

Benzerlikleri ile birbirinden ayırt etmenin bir hayli zor olduğu ikizlerin arasında jüri üyeleri bazı zamanlarda seçim yapmakta zorlanırken, Türkiye’nin en benzer ikizleri ise 12 yaş üstü kategoride 28 yaşlarındaki Ayten Keskin ve Gülten Abasız kardeşler ile 12 yaş altı kategoride 3 yaşlarındaki Yavuz Ali ve Ebu Bekir Işık kardeşler oldu.

3 / 5

"HER İKİZİMİZİ ÜNYE'YE BEKLİYORUZ"

Türkiye En Benzer İkizler Yarışması nedeniyle her şehirden ikizlerin gelerek yarışmalara dâhil olabileceğini söyleyen Ünyeli ikiz Ahmet Aydın, “2014 yılında başlatmış olduğumuz en benzer ikizler yarışmasını 2016 yılında Türkiye en benzer ikizler yarışması olarak geliştirdik. Şu an altıncısını icra ettik ve katlımlar ise çok güzeldi. İnşallah önümüzdeki yarışmalarımızda Türkiye’nin her ilinden buraya ikizlerimizi bekliyoruz. Biz onların masraflarını gerekirse karşılayarak daha büyük bir organizasyon yapmayı düşünüyoruz” dedi.

4 / 5

En benzer ikizlerin 12 yaş üstü ve 12 yaş altı kategorilerinde yarıştığını ifade eden diğer ikiz Talip Aydın ise “Bütün Ünyelilere, ikiz kardeşler, anneler ve babalarımıza çok teşekkür ediyoruz. İkizler, 12 yaş grubu ve altı ile 12 yaş üstü ayrı yarıştı. Bunlardan birinci, ikinci ve üçüncülerine kupa ve çeşitli altınlarla ödüllendirdik. En az 25 yarışmacımız 12 yaş altı grubuna katıldı. 5 yarışmacımız 12 yaş üstüne katıldı” diye konuştu.

5 / 5

Türkiye’nin En Benzer İkizler Yarışması jüriliğini ise Aile Hekimi Yasemin Şahin, Aile Hekimi Muhterem Ünsal, Ünye Kent Konseyi Başkanı Sevindik Diktepe ile Ünye Belediyesi Plan ve Proje Müdürü Sibel Cerrahoğlu yaptı.