Transseksüel mahkum koğuştaki kadınları hamile bıraktı!

ABD’de kadınların bulunduğu hapishaneye konulan transseksüel Demi More, 2 kadın mahkumu hamile bıraktı. Olay sonrası More’un erkekler koğuşuna konulmasına karar verildi.

Transseks%C3%BCel+mahkum+ko%C4%9Fu%C5%9Ftaki+kad%C4%B1nlar%C4%B1+hamile+b%C4%B1rakt%C4%B1%21;
ABONE OL

ABD cinayetten 30 yıl hapis cezasına çarptırılan 27 yaşındaki trans birey Demi Minor’un, dünyaya geldiği cinsiyete göre değil kimliğine göre hapishaneye konulmasına karar verildi. Bu karar doğrultusunda Minor, 3 trans bireyin daha bulunduğu Garden State Gençlik Islah Tesisine gönderildi.

Ancak Minor, hapishanedeki kadınlardan bazılarıyla rızaya dayalı cinsel ilişkiye girdi. Bunun sonucunda 2 kadın mahkumun hamile kaldığı ortaya çıktı. Olay sonrası Minor’un erkekler hapishanesine konulmasına karar verildi. Yetkililer, New Jersey'de mahkumlar arasında rızaya dayalı cinsel ilişkinin yasa dışı olduğunu belirtti.

Karar sonrası Demi Minor, “Beni kurtların önüne attılar ve pes etmemi beklediler, bu kullanım gücü karşısında şaşkınım ve tiksiniyorum ve komiserden ve valilikten lütfen beni geri göndermelerini rica ediyorum. Böyle davranılmayı hak etmiyorum” diyerek kendini savundu.