Tokadı yiyen milletvekili: Tokat değil sevgi dolu öpücük

Hindistan'da bir milletvekili halka açık bir etkinlik sırasında yaşlı bir adam tarafından tokatlandı. Tokadı yiyen milletvekili, 'Bana tokat değil sevgi dolu bir öpücük verdi' savunması yaptı.

ABONE OL
Videoda, bir elinde sopa taşıyan yaşlı bir köylünün iktidarda yer alan Bharatiya Janata Partisi'nden (BJP) milletvekili Pankaj Gupta’nın kafasına sert bir tokat attığı video sosyal medyada viral oldu.
 
Yediğin tokattan sarsılmayan vekil Gupta sakince oturmaya devam ederken, güvenlik personeli yaşlı adama yaklaştı. Onu sahneden uzaklaştırdı.
 
Olay Uttar Pradesh eyaletinde Salı günü, eski lideri Kalyan Singh'in doğum gününü kutlamak için düzenlenen bir toplantı sırasında meydana geldi.
 
Muhalefetteki Samajwadi Partisi, hükümetin politikalarını eleştirmek için durumdan yararlandı. Twitter hesabından, "Bu tokat MLA'ya (yasama meclisi üyesi) değil, BJP liderliğindeki Yogi Adityanath hükümetinin kötü politikaları, kötü yönetimi ve otokrasisine atoldı" dedi.
 
Vekil Gupta videonun 3 milyondan fazla izlenmesinden sonra dün yerel basının karşısına çıkarak kendini savunmak zorunda kaldı.
 
Videodaki Chhatrpal olarak tanımladığı yaşlı adamın babası gibi olduğunu söyledi. "Bana tokat değil sevgi dolu bir öpücük verdi" dedi.
 
Muhalefeti sevgi dolu tokattan siyasi kazanç elde etmeye çalıştığını iddia etti.
 
Açıklama tartışmayı daha da alevlendirdi.
>