Telegram nedir, özellikleri nelerdir? Telegram nasıl indirilir, hangi ülkenin?

Telegram+nedir,+%C3%B6zellikleri+nelerdir?+Telegram+nas%C4%B1l+indirilir,+hangi+%C3%BClkenin?
ABONE OL

Rus programcısı Pavel Durov’a ait olan Telegram, Whatsapp’ın aldığı tartışmalı karar sonrasında bir anda en çok indirilen programlardan biri oldu.

 
Whatsapp tartışmalı bir karar alarak Türkiye'de yeni kullanıcı sözleşmesine gidiyor. AB'de uygulanmayan bu sözleşmeye karşı çıkanlar Whapstam hesaplarını kapatma kararı aldılar. Farklı alternatifler arayan binlerce kişi Telegram'a yönelmiş durumdalar... Peki, Telegram nedir, nasıl indirilir?
 
Telegram Nedir? Telegram Hangi Ülkenin?
 
Whatsapp'a rakip olarak kurulan anlık mesajlaşma uygulaması Telegram, her geçen gün kullanıcı sayısını artırıyor. Son dönemde Whatsapp'ın en büyük rakibi olarak ortaya çıkan ve şimdiden milyonlarca kullanıcı sayısına ulaşan Telegram, büyümesini her geçen gün sürdürerek, daha çok insana ulaşıyor.
 
Rus programcısı Pavel Durov tarafından oluşturulan Telegram, çoklu platform desteği sunan, oldukça güvenli anlık sesli ve görüntülü mesajlaşma servisidir. Ağustos 2013'te kurulan Telegram ücretsiz olarak hem mobil hem de masaüstü sistemleri ile kullanıcılarına hizmet veriyor.
 
Telegram Özellikleri Neler?
 
- Gizli sohbet imkanı sunar. Sunduğu teknoloji sayesinde Telegram bile mesajlarınızı göremez.
- Telefon numarası ile kayıt olunur. Ancak telefon numarası verilmeden kullanıcı adı ile görüşme yapılabilir.
- Bulut tabanlı mesajlaşma özelliği ile her platform saniyeler içerisinde karşınıza gelir, içerik eşleştirilir.
- Görüntülü ve sesli mesaj seçeneği vardır.
- Mesajın Telegram dahil, üçüncü taraflara iletilmesi engellidir.
- Kendini belirli bir süre sonra yok eden mesaj özelliği vardır. Bu mesajlar belirlenen sürenin bitiminde gönderici ve alıcı cihazlardan otomotik silinir.
- Son görülme özelliği kapatılabilir.
- Masaüstü uygulaması seçeneğiyle de kullanılabilir.
- Ekran görüntüsü alındığında karşıdaki kişiye bildirim gönderilir.
 
Telegram ne kadar güvenli?
 
Telegram uygulaması, WhatsApp ve Line gibi kitlesel pazar mesajlaşma uygulamalarından daha güvenlidir. Güvenliği zayıf bağlantılarda yüksek hızlı teslimat ve güvenilirlikle uyumlu hale getirmek için zamana göre test edilmiş algoritmalar üzerine inşa edilen MTProto protokolüne (açıklamaya ve gelişmiş SSS'ye bakın) dayanıyor. Protokolümüzün ve istemcilerimizin güvenliğini artırmak için sürekli olarak toplulukla çalışıyor.
 
Telegram Nasıl İndirilir?
 
Haberleşme uygulaması olan Telegram, iOS cihazlara APP Store; Android cihazlara Google Play üzerinden ücretsiz bir şekilde indirilebilir.
>