Tartışma yaratan hisse anketinin sonucu belli oldu

SpaceX'in kurucusu Elon Musk'ın tartışma yaratan Tesla hisse anketinin sonucu belli oldu.

Tart%C4%B1%C5%9Fma+yaratan+hisse+anketinin+sonucu+belli+oldu
ABONE OL
 
SpaceX'in kurucusu Elon Musk'ın tartışma yaratan Tesla hisse anketinin sonucu belli oldu. Sosyal medyayı adeta ikiye bölen anketin sonucu yüzde 57 oranıyla "Hisseleri sat" olarak sonuçlandı. Elon Musk'tan konuya ilişkin henüz açıklama yapılmazken, söz konusu satışın gerçekleşmesi durumunda tarihi rekor kaydedilebilir.
 
Elon Musk elindeki Tesla hisselerinin yüzde 10'unun satıp satmaması gerektiğini Twitter kullanıcılarına sordu ve açtığı anketin sonucuna uyacağını belirtti. Ankete 3.5 milyon kişi katılırken, bunların yüzde 57.9'u Musk'ın hisseleri satması gerektiğini bildirdi.
 
Musk'ın bu hamlesi, son zamanlarda üst üste ortaya çıkan çeşitli yorum ve haberlerden sonra geldi. Bunlardan biri, ABD kongresinde Demokrat Parti'nin sunduğu öneriydi. Buna göre, milyarderlerin sahip oldukları varlıklar üzerinden vergilendirilmesi önerildi. Yani şu anda hisse senetleri üzerinden ancak satılmaları durumunda vergi ödeniyor.
 
Daha önce de Musk, söz konusu milyarderler vergisini eleştirmişti. Twitter'da, "Dikkat edin, hiçbir yerden nakit maaş veya ikramiye almıyorum. Sadece hisse senedim var. Bu yüzden şahsi olarak vergi ödememin tek yolu hisse senedi satmak." dedi.
 
Dünyanın en zengin insanı konumundaki Elon Musk, SpaceX ve Neuralink dahil olmak üzere birçok şirketin ve girişimin sahibi.
>