Tam kapanmada alkol satışı yasak mı olacak, tekeller açık olacak mı?

Tam+kapanmada+alkol+sat%C4%B1%C5%9F%C4%B1+yasak+m%C4%B1+olacak,+tekeller+a%C3%A7%C4%B1k+olacak+m%C4%B1?
ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 26 Nisan Pazartesi günü yapılan kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada Türkiye’nin 29 Nisan Perşembe akşamı itibarıyla tam kapanma dönemine geçeceğini ve 17 Mayıs sabah 05.00’e kadar kesintisiz sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tam kapanma yaşanacağını açıklaması üzerine, yeni yasaklar gündeme geldi. Vatandaşlar tarafından alkol satışının olup olmayacağı ise merak konusu oldu.
 
Tam kapanmada alkol satışı yasak mı?
 
Hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasaklarında alkol satışına izin verilmiyordu. Bu nedenle ‘tam kapanma' sürecinde de uygulamanın devam edip etmeyeceği vatandaşlar tarafından merak konusu oldu.
 
İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtilen üretim, imalat, gıda, temizlik, sağlık gibi alanlarda istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm iş yerleri faaliyetlerine ara verecek.
 
Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş da 29 Nisan Perşembe gününden itibaren 'tam kapanma' sonuna kadar alkol satışının yasaklandığını açıkladı.
 
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise, teke bayileri için "İstisnada yer almıyor ve kapalı. Bu açıdan hem bir muafiyet yok hem de soru işareti de söz konusu değil" diye konuştu.
 
>