Taksiye dönüşüm süreci başlıyor

İBB teklifiyle son UKOME toplantısında kabul edilen 750 minibüs ve 250 dolmuşun, taksiye dönüşüm süreci başladı. Başvurular hazırlanan özel yazılım aracılığıyla alınacak. Sonuçlar şeffaf bir şekilde açıklanacak...

Taksiye+d%C3%B6n%C3%BC%C5%9F%C3%BCm+s%C3%BCreci+ba%C5%9Fl%C4%B1yor
ABONE OL
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) teklifiyle son UKOME toplantısında kabul edilen 750 minibüs ve 250 dolmuşun taksiye dönüşüm süreci başladı. Başvurular Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün Bakırköy ve Kartal’daki hizmet birimlerine gerçekleştirilecek. UKOME Kararında belirlendiği üzere başvuru süresi 30 günle sınırlı tutulacak. Son başvuru tarihi 26 Ekim 2021 olarak belirlendi. Başvurular bizzat araç sahipleri veya vekaletname sahipleri tarafından yapılabilecek.
 
Başvurulara ilişkin tüm iş ve işlemler tamamen ücretsiz olacak. Gönüllük esaslı başvurularda, plaka sahibine ait geçerli bir kimlik kartı, UKOME kararı ile tarif edilen şekilde vekâletname, Araç Tescil Özet Raporu yeterli olacak. Hisseli mülkiyete ait başvurulardaysa, paydaşların tamamının rızası aranacak. Üzerinde araç bulunmayan plakaların dönüşüm başvuruları kabul edilmeyecek. İşlemi onaylanan araçların taksiye dönüşüm işlemleri otomatik olarak gerçekleşecek. 
 
ARACILIĞA İZİN YOK 
 
İBB’den yapılan açıklamaya göre ön başvuru, ön talep, toplu evrak gibi aracılık faaliyetlerine müsaade edilmeyecek. ayrıca dönüşümü yapılacak araç sayısından fazla başvuru olması durumunda noter huzurunda kura çekimi yapılacak.
>