Stoltenberg: Türkiye, İsveç ve Finlandiya yetkilileriyle birkaç gün içinde görüşeceğiz

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğiyle ilgili bir açıklama yaptı. Stoltenberg, Türkiye'nin kaygılarını gidermek üzere söz konusu ülkelerden ve Türkiye'den üst düzey yetkililerle birkaç gün içerisinde Brüksel’de bir toplantı gerçekleştireceğini duyurdu.

Stoltenberg:+T%C3%BCrkiye,+%C4%B0sve%C3%A7+ve+Finlandiya+yetkilileriyle+birka%C3%A7+g%C3%BCn+i%C3%A7inde+g%C3%B6r%C3%BC%C5%9Fece%C4%9Fiz
ABONE OL

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile yaptığı görüşme sonrası ortak basın toplantısı düzenlendi. İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üyeliği konusuna da değinen Stoltenberg, Türkiye'nin önemli bir müttefik olduğunu dile getirdi.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, diğer NATO müttefiklerinin Türkiye kadar terör saldırılarına maruz kalmadığını ifade ederek, Türkiye'nin önemli bir NATO müttefiki olduğunu vurguladı.

İKİ ÜLKE TÜRKİYE'NİN ENDİŞELERİNİ GİDERMEYE HAZIR

Stoltenberg, "Türkiye'nin endişeleri konusunda çözüm bulacağımıza inanıyorum. İsveç ve Finlandiya PKK terör tehdidi dahil Türkiye'nin endişelerini gidermeye hazır" dedi.

BRÜKSEL'DE 3'LÜ ZİRVE

Genel Sekreter, iki ülkenin NATO üyeliği konusunda Türkiye'nin kaygılarının giderilmesi amacıyla Finlandiya, İsveç ve Türkiye'nin yetkilileriyle Brüksel'de görüşeceğini açıkladı.