'Sosyal'den geçti 4.5 yılla yırttı!

Bisiklet sporcusu Umut Gündüz’e otomobiliyle çarparak ölümüne yol açan Çağdaş Ş. 4.5 yıl cezaya çarptırıldı. Gerekçede, sanığın ‘sosyal ilişkileri’ dikkate alınarak indirim uygulandığı belirtildi.

%E2%80%99Sosyal%E2%80%99den+ge%C3%A7ti+4.5+y%C4%B1lla+y%C4%B1rtt%C4%B1%21;
ABONE OL
BİSİKLETLİ SIFIR KUSURLU
 
ANKARA Batıkent Çakırlar Caddesi’nde geçen yıl 15 Temmuz’da meydana gelen kazada, bisiklet sporcusu 19 yaşındaki Umut Gündüz, antrenman sonrası evine dönerken Çağdaş Ş. yönetimindeki otomobilin çarpmasıyla hayatını kaybetti. 1.53 promil alkollü olduğu belirlenen ve tutuklanan Çağdaş Ş. 4 ay sonra tahliye edildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında düzenlenen bilirkişi raporunda, Umut Gündüz’ün yolun sağ şeridinden eksiksiz teçhizatla gittiği, kaskında ve bisikletinde sürücüleri uyarmak için ışıklandırma bulunduğu ve kusursuz olduğu belirtildi.
 
ARACI HIZLI KULLANIYORDU
 
RAPORDA, Çağdaş Ş.’nin ise alkollü ve yüksek hızla araç kullanması nedeniyle asli kusurlu olduğu kaydedildi. Sanık hakkında ‘taksirle ölüme neden olmak’ suçundan 6 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Mahkeme, karar duruşmasında Çağdaş Ş.’ye 5 yıl 4 ay hapis cezası verdi. Ceza, sanığın duruşmalardaki iyi hali gözetilerek 4 yıl 5 ay 10 güne indirildi. Kararın gerekçesinde, “Cezada; sanığın sosyal ilişkileri, pişmanlığı, yargılama sürecindeki davranışları, cezanın sanığın geleceği üzerindeki olası etkileri dikkate alınarak altıda bir oranında indirim uygulandı” denildi.
 
>