Sosyal medya fenomeni Elle Darby ırkçılık yaptığı için özür diledi

Influencer Elle Darby, ırkçı tweetlerinin yeniden ortaya çıkmasından sonra, hayranlardan gelen tepkilere dayanamayıp, özür diledi.

Sosyal+medya+fenomeni+Elle+Darby+%C4%B1rk%C3%A7%C4%B1l%C4%B1k+yapt%C4%B1%C4%9F%C4%B1+i%C3%A7in+%C3%B6z%C3%BCr+diledi
ABONE OL
Elle Darby, çok tepki çeken ırkçı tweet'leri yeniden ortaya çıktıktan sonra alçakgönüllü bir özür yayınladı ancak hayranları onu affetmedi.
 
26 yaşındaki Elle Darby, çeşitli azınlık gruplarına hakaret ettiği ve ırkçı hakaretler kullandığı "utanç verici" eski mesajların ortaya çıkmasından sonra 770 bin Instagram takipçisinden özür diledi. YouTube'da aile vlog'ları ve yaşam tarzı videoları paylaşan Elle, gençken yazdığı kin dolu ve ırkçı tweetler konusunda özür dilemek zorunda kaldı.
 
Elle Darby, farklı etnik gruplara, "hırıltılı konuşan", "köpek kafalılar" gibi iğrenç tweetler atmıştı. YouTube kanalında 600 binden fazla abonesi bulunan influencer, tweetlerinden utandığını ve "eylemlerimin sorumluluğunu almak" istediğini söyledi.
 
İşte Elle’nin yazdığı birkaç korkunç tweet:
 
"Umarım bu Polonyalı şere… şoföre bir daha denk gelirim! Kartım yok diye beni otobüse almıyordu!”
"Neden yabancılar beni takip ediyor? Sizin iğrenç dilinizi konuşmuyorum, geri…."
"Polonyalılardan ve Hintlilerden gerçekten nefret ediyorum."
"Bu otobüs ter kokuyor aynı Hintliler gibi."
 
Bu korkunç ve aşağılık tweetlerinden sonra geri adım atmak zorunda kalan, kendini bir şey zanneden Elle özür mesajında:
 
"Hepimizin kendi hatalarımız için bir sorumluluğumuz olduğunu hissediyoruz ve eylemlerimiz için, özellikle de beni takip eden insanlardan özür diliyorum,” dedi.
>