Siyahi sürücünün garajına intihar ilmiği bırakıldı

Siyahi+s%C3%BCr%C3%BCc%C3%BCn%C3%BCn+garaj%C4%B1na+intihar+ilmi%C4%9Fi+b%C4%B1rak%C4%B1ld%C4%B1+
ABONE OL

Dünyanın en popüler otomobil yarışlarından NASCAR’ın ilk ve tek siyahi sürücüsü Bubba Wallace’ın garajına “intihar ilmiği” yerleştirilmesi üzerine FBI harekete geçti.

FBI ve ABD Adalet Bakanlığı’nın Sivil Haklar Ofisi, NASCAR’ın tek siyahi sürücüsü Bubba lakaplı Darrell Wallace'a ait garaja “intihar ilmiği” yerleştirilmesi üzerinde   soruşturma başlattığını duyurdu.

Sürücüler, takım üyeleri, taraftarlar, hatta FBI ajanları bile, NASCAR Cup Series Geico 500 yarışının yapılacağı Alabama’daki Talladega Superspeedway Yarış Pistine inerek Wallace’a desteklerini gösterdiler. Bu anlar NASCAR kameraları tarafından tüm dünyayla aynı anda paylaşıldı.

Eylemi kınayan NASCAR yaptığı açıklamada, “Bu öğleden sonra NASCAR müfettişleri garajda bir intihar ipi bulunduğunu fark etti. Kızgın ve öfkeliyiz. Bu iğrenç eylemi ne kadar ciddiye aldığımızı, hiçbir şekilde yeterince güçlü şekilde ifade edemeyiz. Derhal bir soruşturma başlattık. Sorumlu kişileri tanımlamak ve onları içimizden atmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Kesin olarak belirttiğimiz gibi, NASCAR'da ırkçılığa yer yok” denildi.

NASCAR Başkanı Steve Phelps, FBI ajanlarının şu anda sahada olduğunu doğruladı. NASCAR geçtiğimiz günlerde ırkçılık sembolü olan Konfederasyon bayrağının yarışlarından ve mekanlarından yasaklanacağını duyurmuştu.

>