Sırf izlenmek uğruna uçağı düşürmüş!

YouTube kanalı bulunan Trevor Jacob, daha fazla izlenme alabilmek için bindiği uçağı bilinçli olarak düşürüp paraşütle atladı. Jacob’ın bu oyunu ABD Federal Havacılık İdaresi tarafından fark edilince, uçuş lisansına mal oldu.

S%C4%B1rf+izlenmek+u%C4%9Fruna+u%C3%A7a%C4%9F%C4%B1+d%C3%BC%C5%9F%C3%BCrm%C3%BC%C5%9F%21;
ABONE OL
1 / 7

YouTube’da izlenme sayısını artırmak isteyen Trevor Jacob, akıllara durgunluk veren bir olaya imza attı.

2 / 7

ABD’ Olimpiyat Takımı’nın eski snowboardcusu olan adam, 23 Aralık 2021'de ‘I Crashed My Plane’ (Uçağımla kaza yaptım) adlı bir video yükledi.

3 / 7

Videoda 1940 Taylorcraft BL-65 hafif uçakta Jacob ölen bir arkadaşının küllerini dökerken motor arızası geliştiği görüldü. Paraşütü takılı olan Jacob, uçaktan atlayarak kurtuldu, uçak ise yere çakıldı.

4 / 7

Paraşütle yere inen Jacob, daha sonra enkazın yanına giderek video kaydetmeye devam etti.

5 / 7

LİSANSI İPTAL OLDU

Ancak ABD Federal Havacılık İdaresi (FAA), kazayı şüpheli buldu. Jacob’ın güvenli bir iniş yapabilecek irtifaya sahip olmasına rağmen inmediği belirtildi. FAA, adamın pilotluk lisansını iptal ederek şunları söyledi:

6 / 7

“Kazanın görüntülerini kaydedebilmek için bir uçaktan atlamayı seçerek özen, muhakeme ve sorumluluk eksikliği gösterdiniz. Bu tarihlerdeki korkunç ve kasıtlı davranışlarınız, şu anda bir sertifika sahibinin gerektirdiği özen, muhakeme ve sorumluluk derecesinden yoksun olduğunuzu gösteriyor."

7 / 7

NİYETİ GÜYA BAŞKAYMIŞ

Jacob, izlenmek için değil, insanları paraşüt takmaya yönlendirmek için böyle bir video çektiğini söylese de hiç inandırıcı bulunmadı. Ayrıca adamın sadece 1 ay önce uçağı satın aldığı öğrenildi.