Servetini Türk çalışana bıraktı

Yıllardır tatil için Kuşadası’na gelen İngiliz turist Charles George Courtney geçtiğimiz günlerde vefat etti. Vasiyeti ailesine okunan Courtney’in burada çalışan bir Türk görevliye mirasından pay verdiği ortaya çıktı.

Servetini+T%C3%BCrk+%C3%A7al%C4%B1%C5%9Fana+b%C4%B1rakt%C4%B1
ABONE OL
SOSYAL medya, Taşkın Daşdan isimli Türk çalışanı konuşuyor... İngiliz Charles Courtney yıllardır tatilini Kuşadası’ndaki bir otelde geçirirdi. Otelin en eski çalışanlarından biri, 1990’daki açılışından bu yana aynı yerde 31 yıldır görev yapan bellboy Taşkın Daşdan ile bu seyahatler sırasında arkadaş oldular. Müşterilerle iletişimi çok iyi olan Taşkın Daşdan, Charles Courtney ile yakın arkadaş olmuştu. Hatta Charles Courtney, Taşkın Daşdan’ın çocuklarının eğitimi için maddi yardımda bile bulunmuştu. Hastalanan adam bu yılın başında hayatını kaybetti.
 
MİRASI açıklandığında ise ailesi şaşkına döndü, çünkü mirastaki en büyük pay, Taşkın Daşdan’a bırakılmıştı. ‘Küçük bir servet’ olarak belirtilen mirasın miktarı açıklanmadı ancak Taşkın Daşdan’ın ömür boyu çalışmasına gerek olmayacak kadar yüksek olduğu belirtildi. Charles Courtney’in, otelin diğer çalışanlarına da mirasından pay bıraktığı öğrenildi. Taşkın, “Bize hep kendi ailesinin bir parçasıymışız gibi davrandı. Duygulandık tabii ki. Otelde de herkese eşit davranırız, turist gibi değil, aile gibi davranırız” ifadelerini kullandı. 
>