Servet 'inci'si

Servet+%E2%80%99inci%E2%80%99si
ABONE OL

Zar zor geçinen ve kanser olan annesinin tedavi masraflarını üstlenen Taylandlı kadın, yemek için aldığı deniz salyangozunun içinden çıkan Melo incisi sayesinde büyük bir servete sahip olacak.

Kodchakorn Tantiwiwatkul adındaki beş parasız Taylandlı bir kadının kaderi, nadir bulunan turuncu bir Melo incisini keşfettikten sonra değişti. Pazardan satın aldığı deniz salyangozunun içinden çıkan misketten daha büyük olan nesne aslında paha biçilemez bir inciydi. Genç kadın, “Anneme gösterdim ve onun bir Melo incisi olduğunu ve çok değerli olduğunu söyledi. Annem kanser. Bu inci ise iyi bir tedaviye ulaşabilmek için tek umudumuz” dedi. 
 
Kodchakorn Tantiwiwatkul, “Oldukça fakiriz annemin hastane masrafları ev faturaları birikmiş durumda. Şimdi bu inci sayesinde hayatımızın değişmesini bekliyoruz. Umarım onu en iyi fiyata satabiliriz” diye konuştu. Melo olarak bilinen ve deniz salyangozları tarafından oluşturulan portakal rengindeki incinin fiyatının 200 bin dolardan fazla olduğu tahmin edilirken inci için dünyanın dört bir yanından alıcı geliyor. Büyüleyici inci 1.5 cm çapında ve 6 gram ağırlığında. 
 
>