Serkan Kaya kimdir, kaç yaşında? Serkan Kaya nereli, şarkıları?

ATV'nin ilgiyle izlenen programı Kim Milyoner Olmak İster? 31 Aralık Cuma günü yılbaşı öel programı ile ekrana geliyor. Programın konukları Mango grubunun solisti Ferman Akgül ile Serkan Kaya oldu. Serkan Kaya hakkında merak edilenlere haberimizin detayından ulaşabilirsiniz.

Serkan+Kaya+kimdir,+ka%C3%A7+ya%C5%9F%C4%B1nda?+Serkan+Kaya+nereli,+%C5%9Fark%C4%B1lar%C4%B1?
ABONE OL
Serkan Kaya, ekranların sevilen yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster'e konuk oldu. FSerkan Kaya hakkında internette aramalar hız kazandı. Serkan Kaya kimdir? Serkan Kaya kaç yaşında?
 
Serkan Kaya kimdir?
 
Sivas'ta 1978'de dünyaya gelen Serkan Kaya; okul hayatını Sivas'ta tamamlamasının ardından askere gitti. Serkan Kaya, Sivas Endüstri Lisesi'ni bitirdikten sonra gittiği askerliğini Ankara Armoni Mızıka Birliği'nde tamamladı. Vatani görevinin ardından İstanbul'a gelen Serkan Kaya, 2001 yılında ilk albümünü yayınladı. İlk albümünün ardından albüm çalışmasına ara veren sanatçı söz ve beste çalışmalarına ağırlık verdi. 2011 yılında 'Aşk Ne Demek Bilen Var mı?' adlı albümüyle müzik piyasasında 'bitti' denilen arabesk müziğe yeni bir bakış açısı getirdi.
 
Yaptığı müziği 'Modern Arabesk' olarak tanımlayan Serkan Kaya, bu albümdeki bütün şarkıların sözü ve müziğini de kendisi yazdı. 'Aşk Ne Demek Bilen Var mı?' albümünün çıkış şarkısı olan 'Sevemiyorum' şarkısına klip çeken Serkan Kaya, daha sonra 'Aşk Ne Demek Bilen Var mı?' ve 'Zor Bela' adlı şarkılarını kliplendirdi. Bu süre zarfında Türkiye'nin bir çok şehrinde konser veren Serkan Kaya, arabesk müzik formatına aykırı mekanlarda da 'Arabesk Geceleri' konseptini sokarak bir ilki başardı ve büyük bir beğeni kazanarak Arabesk müzikte yeni bir çığır açtı.
 
3 yıllık bir çalışmanın ardından 16 Mart 2015'te 'Gönül Bahçem' albümü ile müzik sektöründe 'Arabesk Müziğin Yeni Starı' olarak gösterildi. Türkiye'de 'Arabesk' müziği tekrardan canlandıran Serkan Kaya, 'Gönül Bahçem' albümü ile en çok satanlar listesinde yer aldı. Serkan Kaya, 43. Pantene Altın Kelebek Ödülleri'nde "En İyi Fantezi - Halk Müziği (Erkek)" ödülünü kazanmıştı.
 
Serkan Kaya'nın Albümleri
 
Senden Sonra Ben - 2000
 
Aşk Ne Demek Bilen Var Mı? - 2011
 
Gönül Bahçem - 2015
 
Miras - 2017
>