Sendromunu gizleyip spermlerini bağışladı!

İngiltere’de gayriresmi şekilde sperm bağışında bulunan adam, Frajil X sendromuna sahip olduğunu kendisinden hamile kalan kadınlardan gizledi. Kadınlardan birinin çocuğunda, öğrenme güçlüğü, yüz şeklinin bozulması ve bilişsel bozulma fark edilince, gerçek ortaya çıktı!

Sendromunu+gizleyip+spermlerini+ba%C4%9F%C4%B1%C5%9Flad%C4%B1%21;
ABONE OL

İngiltere’nin Derby şehrinde yaşayan 37 yaşındaki James MacDougall adlı adam, sosyal medyayı kullanarak spermlerini bağışladı. Anne olmak isteyen lezbiyen kişilere kendisini tanıtan ve bu şekilde anlaşma yapan James, 15 kadına spermlerini verdi. Öğrenme güçlüğü, yüz şeklinin bozulması ve bilişsel bozulmaya neden olan Farjil X sendromunu kalıtsal olarak taşıyan James MacDougall, buna rağmen spermlerini bağışlayarak 15 anneye büyük bir travma yaşattı.

KARMAŞIK BİR SÖZLEŞME SUNMUŞ

S.W. adlı 25 yaşındaki bir kadın, MacDougall'la bir ilan yoluyla iletişime geçtikten sonra iki ve üç yaşlarında iki çocuk dünyaya getirdiğini, ilk doğan çocuğunun şu anda Frajil X sendromu belirtileri gösterdiğini söyledi. Mahkemeye giden genç kadın, MacDougall’ın kendisine oldukça karmaşık bir yasal sözleşme sunduğunu ve Frajil X sendromundan bahsettiği bölümü fark edemediğini söyledi.

Yargıç Bayan Justice Lieven, MacDougall'ı öğrenme güçlüğü çeken, otistik spektrumlu ve "derin bir içgörü eksikliğinden" muzdarip "karmaşık bir kişi" olarak nitelendirdi. MacDougall'ın çocuklarına erişimi reddedildi ve yargıç, diğer kadınların onu sperm donörü olarak kullanmasını önlemek için adamın 3 yıl boyunca mahkemeye başvurmasını yasakladı.

Kadınlar resmi bir sperm donörü kliniğine başvursaydı, böyle bir durumla karşı karşıya kalmayacaktı. Çünkü resmi bir sperm bağış kliniği, MacDougall’ın bağış başvurusunu reddederdi.