Seks robotları onlar için insanlık hakkı

Seks+robotlar%C4%B1+onlar+i%C3%A7in+insanl%C4%B1k+hakk%C4%B1
ABONE OL

Seks robotlarının insan hakları için etik bir argüman olduğu iddia edildi.

Washington Üniversitesi'nden bir biyoetik profesörü, sosyal açıdan savunmasızların arkadaşı olarak seks robotlarının zorunlu olduğunu iddia etti.

“Seks robotları en çok kime yardım edebilir? sorusuna cevap aradığı Journal of Medical Ethics  dergisinde makalesinde Nancy Jecker, “Çoğu seks robotunun pazarlandığı ortam genç, heteroseksüel erkekler değil. Seks robotları yaşlı, engelli insanlar ve istedikleri anlarda karşı cinsle kolay temas kuramayacak insanlar için hayal edilerek tasarlandı” iddiasını ortaya attı.

Ayrıca, “Yaşlı, engelli insanlar için seks robotları tasarlamak ve pazarlamak, mevcut uygulamadan büyük bir değişikliği temsil eder. Bunu yapmanın nedeni, insan onurunu desteklemek ve engellilik ya da tecrit nedeniyle cinselliği azalmış olanların ihtiyaçlarını ciddiye almaktır. Toplum onlara yardım etmek için makul çabalar göstermeli” uyarısında bulundu.

"Utanılacak Bir Şey Yok" başlıklı makalesinde Jecker, “yaşlılar arasında cinsel aktiviteye yönelik tıbbi ve bilime dayalı önyargıların izini sürüyoruz. Sık sık cinsel kaygılara ve neredeyse yarısının yalnızlığı bildirmesine rağmen sağlık hizmeti sağlayıcılarının konudan kaçındığını biliyoruz” diyor.

>