Savcıya infaz! Jet skiyle gelip vurdular

Karısıyla birlikte balayında olan Paraguaylı savcı Marcelo Pecci, akıl almaz bir saldırının kurbanı oldu. Çiftin kaldığı otele jet skiyle yanaşan zanlılar, savcıyı öldürüp kaçtı. Pecci’nin eşinin hamile olduğu öğrenildi.

Savc%C4%B1ya+infaz%21;+Jet+skiyle+gelip+vurdular
ABONE OL

Paraguaylı savcı Marcelo Pecci, uyuşturucu, kara para aklama gibi birçok davaya bakmıştı. 30 Nisan’da gazeteci sevgilisi Claudia Aguilera ile evlenen savcı, balayı için Baru Adası’na gitmişti. Çift, romantik balayı tatillerinde bebek beklediklerini duyurmuştu. Ancak ikilinin bu mutluluğu kabusa dönüştü.

Decameron Barú otelinin plajında güneşlenen çifte doğru denizden gelen bir jet ski yanaştı. 2 kişinin bulunduğu jet skiden inen 1 kişi, doğrudan savcıya ve eşine doğru yürüdü. Şahıs, hiçbir şey söylemeden savcıya 2 el ateş etti. Yüzünden ve sırtından vurulan 45 yaşındaki savcı oracıkta hayatını kaybetti. Zanlı ise geldiği jet skiyle geri döndü.

Pecci ile mesai arkadaşı olan savcı Augusto Salas ise, AFP haber ajansına yaptığı açıklamada cinayetin karakteristik bir mafya saldırısına benzediğini söyledi. Cinayeti araştırmak için Kolombiya polis şefi General Jorge Luis Vargas ile Paraguaylı ekipler Baru Adası'na uçtu. General Vargas, ABD'li yetkililerin de soruşturmaya katılacağını söyledi. Zanlılar henüz yakalanamadı.