Sakarya'da kimyasal madde alarmı: 12 kişi hastaneye kaldırıldı!

Sakarya%E2%80%99da+kimyasal+madde+alarm%C4%B1:+12+ki%C5%9Fi+hastaneye+kald%C4%B1r%C4%B1ld%C4%B1%21;
ABONE OL

Sakarya'nın Pamukova ilçesinde içerisinde kimyasal madde bulunduğu iddia edilen tüpten sızan gaz 2'si polis, 12 kişiyi etkiledi. Bölgeye AFAD ekipleri sevk edilirken, gazdan etkilenen kişilerin kaldırıldığı Pamukova İlçe Devlet Hastanesi'ne giriş-çıkışlar ise tedbir amaçlı kapatıldı.

Pamukova ilçesinde bir hurdacıda çalışan kişi, içerisinde kimyasal madde bulunduğu iddia edilen tüpü boşaltmak istedi. Şahıs daha sonrasında tüpü, ilçeden geçen kanal kenarına attı.
 
Bölgeden geçmekte olan vatandaşlar kokudan etkilenerek hastaneye başvurdu. Durumun haber verilmesi üzerine bölgeye giden 2 polis memuru tüpten çıkan gazdan etkilendi. Koku şüphesi üzerine bölgeye AFAD ve sağlık ekipleri sevk edildi. Gazdan etkilenerek ilçe hastanesine giden kişilerin tedavi altına alındığı Pamukova Devlet Hastanesi'ne giriş ve çıkışlar tedbir amaçlı kapatıldı.
 
Soruşturma başlatıldı
 
Kimyasal zehirlenme şüphesi ile hastaneye kaldırılan polis ve vatandaşlar, kimyasal banyo yaptırıldıktan sonra müşahede altına alındı. Gazdan etkilenen 3 kişi ise Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.
 
Yapılan incelemelerde tüp içerisinde uçucu inorganik bileşenler bulunduğu karışım gaz tespit edildi. Bölgede incelemeler sürerken, konu ile ilgili soruşturma başlatıldı.
>