Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde yeni gelişme! 4 kişi yakalandı!

İstanbul’dan sunucu Ece Erken'in eşi Beşiktaş eski yöneticisi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun öldürülmesiyle ilgili altı şüpheliden dördü yakalandı.

%C5%9Eafak+Mahmutyaz%C4%B1c%C4%B1o%C4%9Flu+cinayetinde+yeni+geli%C5%9Fme%21;+4+ki%C5%9Fi+yakaland%C4%B1%21;
ABONE OL
Sunucu Ece Erken'in eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun vurulduğu olay, Bakırköy Yeşilköy'deki bir restoranda meydana geldi.
 
İddiaya göre Beşiktaş eski yöneticisi Mahmutyazıcıoğlu, ortağı olduğu restoranda otururken, içerideki iki kişi saat 00.30 sıralarında 42 yaşındaki avukatı masasına çağırdı.
 
ÖNCE TARTIŞTILAR SONRA ATEŞ ETTİLER
 
Şüphelilerden biri silahını çekerek, masalarına gelen Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun bacağına ateş etti. Ardından silahını doğrultarak bir el daha ateş etti.
 
Mahmutyazıcıoğlu, saldırganlardan kurtulmak için dışarıya çıkmaya çalıştı. Ancak şüpheliler ateş etmeye devam etti.
 
 
YARDIM ETMEK İSTEYEN ŞOFÖRÜ DE VURDULAR
 
Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun bacaklarına dört kurşun isabet etti. Saldırganlar, yaralı avukata yardım etmek isteyen şoförüne de ateş ederek yaraladı.
 
KAN KAYBINDAN CAN VERDİ
 
Olayın ardından hastaneye kaldırılan Şafak Mahmutyazıcıoğlu hayatını kaybetti. Mahmutyazıcıoğlu’nun kasığına isabet eden kurşunlardan birinin atardamara denk geldiği ve kan kaybından can verdiği öğrenildi.
 
ORGANİZE POLİSİ DEVRALDI, 4 ŞÜPHELİ ARANIYOR
 
Olay yerine gelen Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri bölgede çalışma başlattı. Restorana giren iki kişi dışında dışarıda bekleyen iki kişi daha olduğu öğrenildi. Yapılan ilk araştırmada saldırganların suç örgütü bağı olduğu tespit edildiği anlaşıldı. Bunun üzerine asayiş polisinin yürüttüğü konu Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne devredildi.
 
ALACAK VERECEK TARTIŞMASI
 
Polis, yaşanan olayın bir alacak verecek meselesinden kaynaklandığını belirledi. İddiaya göre avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu iki kişi arasındaki alacak verecek konusuna aracılık ediyordu.
 
Yaşanan olayda aracılık yaptığı iki grubun anlaşmazlığından kaynaklandığı öne sürüldü. Polis ekiplerinin olayın sebebini tespit etmesinin ardından iki şüpheli daha belirlendi.
 
İKİ ŞÜPHELİ YAKALANDI
 
Gece boyunca çalışan polis ekipleri kimliği belirlenen altı şüpheliden ikisini gözaltına aldı. Şüphelilerden birinin saldırıya doğrudan karışan isimlerden olduğu belirtildi. Diğer firari şüphelilerin yakalanması için çalışmalar sürüyor.
 
FİKRET ORMAN'LA YEMEK YEDİ
 
Öte yandan Mahmutyazıcıoğlu'nun saldırıdan iki saat önce Beşiktaş’ın eski başkanlarından Fikret Orman‘la yemek yediği öne sürüldü. Orman, restorandan ayrılırken Mahmutyazıcıoğlu'nun işleriyle alakalı olarak restoranda kaldığı belirtildi.
 
YİNE AYNI MEKAN YİNE AVUKAT CİNAYETİ
 
Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun vurulduğu restoranda 2017'de uyuşturucu kaçakçısı Orhan Ünğan'ın avukatı Kudbettin Kaya öldürülmüştü. Uzi tipi otomatik silahla öldürülen Kaya, tehdit aldığını öne sürmüştü. O cinayette de Naci Şerif Zindaşti'nin ilişkisi olduğu öne sürülmüştü.
 
 
KUZENİ KONUŞTU: RİZE’YE GÖTÜRÜLECEK
 
Cenazeyi almaya gelen ailesinden kuzen Mehmet Akyüz basın mensuplarına konuştu. Ece Erken'e ulaşılmadığı iddialarına karşılık bir şey bilmediğini söyleyen Akyüz, “Cenaze memlekete Rize'ye götürülecek. Biz de cenazesi kılınır diye geldik ama Rize'ye götürüyorlar. Neden böyle bir olayın yaşandığını hiç bilmiyorum. Birazdan alacaklar herhalde” diye konuştu.
 

Kaynak: Sözcü