Rüya tabirleri burada! Rüyada gördüklerinizin anlamı ne?

R%C3%BCya+tabirleri+burada%21;+R%C3%BCyada+g%C3%B6rd%C3%BCklerinizin+anlam%C4%B1+ne?
ABONE OL

Rüyada gördüğümüz durumların anlamını oldukça merak ediyoruz. Bazen gördüğümüz paranın ne anlama geldiğini bazen ise rüyada içinde bulunduğumuz durumların ne anlama geldiğini merak ederiz... İşte rüya tabirleri

1 / 16

Rüyada altın görmek ne anlama gelir?

"Rüyada altın görmenin değişik anlamlara sahip olduğu söylenebilir. Rüyada altın görmek genel şekilde isteklere ulaşmaya, neşeye ve sevince işarettir. Gerçekleşecek olan dileklerin parasal konularda olduğu gibi manevi hayatla da alakalı olabilir. Manevi ve maddi dileklerin yakın zaman içerisinde gerçekleşeceği ve kişinin rahata ereceği söylenebilir. Bunun dışında kişi yakın dostlarından ve çevresinden destek görebilir. Rüya içerisinde altın görmek; rüyayı gören bireyin hasta olması vaziyetinde, kısa zaman içinde şifa bulacağı anlamına gelir. Herhangi işe uğraşmak ya da bir başlangıcın yapılması isteniyorsa endişe edilmemelidir çünkü bu rüya, kişinin yolunun açık olduğunu işaret etmektedir. "

2 / 16

Rüyada ağlamak ne anlama gelir?

Rüyada ağlamak; kimine göre ferahlık ve sevinç manasına gelir. Ağlamanın tarzına göre rüya tabiri değişmektedir. Eğer rüyada çırpına çırpına ağlanır ise, bu rüya hayırlı şekilde yorumlanmaz. Gerçek yaşamda da ağlanıp üzüleceğine, belalı bir sorun olacağının işaretçisidir. Gözyaşlarının yüzünde olduğunu gören birey, yaşlar sıcak ise üzüntüye, soğuk ise sevinç şeklinde yorumlanır. Rüya içerisinde ağlamak üzüntüden kurtulma şeklindedir.

3 / 16

Rüyada uyumak ne anlama gelir?

Rüyada uyumak, ortamına göre farklı yorumlanan bir rüyadır. Kişi, evinde, temiz arabada uyuduğunu görüyorsa, onun mutlu ve sevinçli olacağına delalettir. Rüyada, nezih olmayan, kirli ortamlarda uyuduğunu görmek, kendisi veya bir akrabasında hastalık meydana çıkması anlamına gelir. Bu rüyanın tabiri yapılırken, kişinin uyku hali, ortam değerlendirilir.

4 / 16

Rüyada patron görmek ne anlama gelir?

Rüyada patron görmek rüya sahibinin yaşamında gerçekleştireceği başarıları anlatır. Aynı zamanda kişinin hayatında önemli gelişmeler olacağı ve bu gelişmelerin yararına olacağına işaret etmektedir. Tabii patron ile ilgili nasıl bir rüya görmüş olduğuna göre farklı yorumları ele alınabilmektedir.

5 / 16

Rüyada Yunus görmek ne anlama gelir?

Rüyada yunus görmek kısmetli bir rüya olarak bilinmektedir. Rüya sahibinin yaşamında hem iş hayatı için hem de sosyal ve evlilik hayatı konusunda başarılı bir dönem geçireceğini delalet eder. Maddi sıkıntı yaşamayacağını ve mutlu, huzurlu bir hayat süreceği üzerine delalet etmektedir. Rüyada yunus balığı görmek ise rüya sahibinin önemli iş fırsatları ile karşılaşacağına, bu fırsatlar üzerinden yüksek bir kazanç elde edeceği üzerine işaret eder. Böylece kişinin iş hayatında herhangi bir yokluğa düşmeyeceğine, her daim işinde devam edeceği üzerine delalet eder. Ayrıca rüyasında Yunus gören kişilerin sadece iş hayatı değil, aynı zamanda aşk ve sosyal yaşamı da çok başarılı ve güzel geçeceği üzerine yorulmaktadır.

6 / 16

Rüyada avukat görmek ne anlama gelir?

Rüyada avukat görmek; rüyayı gören kişinin meydana gelen olaylarda taraf tuttuğu, her olaya kendi bakış açısıyla baktığı, bu yüzden de empati kuramadığına delalet eder. Rüyayı gören kişinin bu özelliği, olumsuz gelişmeleri de beraberinde getirecektir. Bu durum, rüya sahibinin ilişkileri içinde geçerli olacaktır. Rüya sahibi, sadece kendi bildiklerine inandığı için karşısındaki bireyleri anlamaz bu yüzden de anlayışsız kabul edilir. Rüya sahibi bu tutumundan dolayı uzun zamanlı bir bağ kuramayacaktır. Rüyada avukat görmenin bir başka anlamı ise; rüyayı gören kişinin bazı değişiklikler yapması olarak tanımlanabilir. Yenilikler sayesinde huzur kazanacak olan rüya sahibi, yeni bir işe adım atabilir. Bu işte de başarılı olacağını belirtmek mümkündür.

7 / 16

Rüyada vişne görmek ne anlama gelir?

Rüyada vişne görmek; rüyayı gören kişinin kazancının her zaman yerinde olmasına delalet eder. Kazandığı paraları, tutumlu bir şekilde harcayacak olan rüya sahibi, mutlu bir hayat sürecektir. Rüyada vişne görmenin bir başka anlamı; sağlık problemleri yaşayan birinin şifa bulması şeklindedir.

8 / 16

Rüyada dalga görmek ne anlama gelir?

Rüyada dalga görmek; beklemek ve sabırlı olmak şeklinde yorumlanır. Rüyada dalga görmenin anlamı; rüya sahibinin arzularına, amaçlarına, ideallerine ulaşabilmesi adına bazı zorluklardan geçmesi gerektiğine delalet eder. Rüyayı gören kişinin böyle bir rüyayı görmesi; hayatta istediği her şey için çaba sarf etmesi gerektiğine işaret etmektedir. Rüya sahibinin amaçlarına ulaşabilmesinin tek yolu budur. Rüyada dalga görmenin bir başka yorumu ise; rüyayı gören kişinin sürekli kararları konusunda belirsizlik yaşaması olarak yorumlanmaktadır. Rüya sahibi duygularını anlamakta zorluk çekebilir ve kararsız kalabilir. Bunun dışında herhangi bir iş için çok heveslenen rüya sahibi, aniden duygu değişimi yaşayabilir. Duyguları konusunda her türlü işe olan inancını kaybedebilir.

9 / 16

Rüyada badem görmek ne anlama gelir?

Rüyada badem görmek; iki farklı şekilde yorumlanır. Rüyada badem görmenin ilk yorumu; rüyayı gören rüya sahibinin, yaşamı boyunca hayal kırıklıkları ile karşılaşması şeklindedir. Rüyayı gören kişiyi derinden yaralayacak, emeklerinin boşa çıkmasını sağlayacak ve yıkılmasına sebep olacak bazı olaylar karşılaşacağı anlamına gelir. Ancak rüya sahibi, sabrı sayesinde bunların üstesinden gelecektir. Rüyada badem görmenin bir diğer yorumu ise; dara düşmemektir. Bununla beraber rüya sahibi hayatı boyunca sıkıntıya düşmeyecek ve rahat bir ömür sürecektir. Rüya sahibi alın teri ile kazandığı her şeyin karşılığını misliyle alacaktır.

10 / 16

Rüyada fal baktırmak ne anlama gelir?

Rüyada fal baktırmak rüya sahibinin kimsenin cesaret edemeyeceği bir işe kalkışması anlamına gelmektedir. Diğer bir deyişle toplum ne der diye düşünmeden farklı bir iş yapacak ve pek çok insanın dikkatini çekecek şeklinde delalet eder. Toplumdaki önyargıları yıkarak, tüm klişeleri bir kenara bırakacak bir iş yapacağına işaret etmektedir. Özellikle bu tür durumları ayrıştırmak suretiyle, topluma gerçeğin aslında ne olduğunu gösteren bir kişilik olacağı üzerine rivayet edilir.

11 / 16

Rüyada falcı görmek ne anlama gelir?

Rüyada falcı görmek rüya sahibinin geleceğinin parlak ve istikbalinin açık olduğuna dair rivayet eden bir rüyadır. Yaşamında mutlu ve huzurlu olacağına, aile hayatında da tartışmalar yaşayacağına işaret eder. Başka rüya alimlerine göre ise kişinin bir işe başlayacağını ve bu işi yarıda bırakıp devam ettirmeyeceği üzerine yorulur.

12 / 16

Rüyada ölüm görmek ne anlama gelir?

İnsanın rüyasında başkasını ya da kendisini ölü olarak görmesi, kişinin ahlak olarak bozulduğu anlamına gelmektedir. Eğer bir kişi rüyasındayken ölen kişinin ardından ağlıyor, bağırıyor, kişinin tabuta konulup taşındığını görüyor ve toprağa verildiğini de görüyor ise bunun anlamı rüyayı gören kişinin yükseleceğidir. Rüyada bir ölüyü gömerken görmek kişinin hayırlı bir haber alması anlamına gelir. Genel olarak rüyada ölü görmek hayra yorulmaktadır. Ölmüş olan kişilerin rüya âlemindeyken söylemiş oldukları sözler genel olarak doğru çıkmaktadır. Eğer kişi bir akrabasını rüyasındayken ölmüş olarak gördü ise bu o akrabasının uzun ömre sahip olduğu anlamına gelmektedir. Ölü olan kişinin rüyada güldüğünü görmek rüyayı gören kişinin vicdanının rahat olacağına işaret eder. Bazen rüya ölü görmek üzüntü ve sıkıntı olarak yorumlanmaktadır. Rüyada ölüm görmek bazı rivayetlere göre yolculuk anlamına gelirken bazı rivayetlere göre ise evlilik anlamına gelir. Kişinin kendisini ölü olarak görüp aynı zamanda mezara götürülmekteyken gördü ise bu kişinin uzakta bir yerlere gideceğini, yolculuğa çıkacağına işaret eder. Eğer kişi rüyada kendisinin öldüğünü ve aynı zamanda kefenlendiğini görüyorsa o kişinin evleneceğine yorulmaktadır.

13 / 16

Rüyada ölüm haberi almak ne anlama gelir?

Rüyada ölüm haberinin alındığını görmek bahtsızlık, uğursuzluk anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin yaşayacağı tatsız olaylara işaret eder. Kişinin mutsuz olmasına, kısmetinin kapanmasına, endişeli olmasına, kötü ve zor günler geçirecek olmasına işaret eder. Kişinin sıkıntılarında bir artış olacağına, sorunlarının biraz daha katlanıp büyüyeceğine, umutsuzluğa kapılacağına, mutlu ve güzel günlere olan inancını kaybedeceği anlamına gelir. Rüyada birinin ölüm haberini almak kişinin borçlarından kurtulmak, sorunlarından ve sıkıntılarından kurtulabilmek için umut ederek peşinden koşmuş olduğu işlerde kendisi için hayırlı sonuçlanmayıp, tam tersi olarak kişinin hayal kırıklığını yaşamasına neden olacağına işaret eder. Bu durumun içinden çıkabilmesinin zor olacağına işaret eder. Rüyada alınan ölüm haberi kişinin çokça uğraşmış olduğu işlerinin bozulacağına yorulmaktadır. Bu sebeple kişinin ilerleyen günlerde gelebilecek olan güzel günlere inancını kaybedeceğine ve hayatında keyifsiz ve isteksiz hissedeceğine yorulur.

14 / 16

Rüyada para görmek ne anlama gelir?

İyi anlamı, elinize geçecek olan paranın bir şekilde gitmesi ve yerine aynı değerde bir olayın gerçekleşmesidir. Bazı rüya yorumcularına göre rüyada para görmek iyi bir şey değildir. Öngörülebilir gelecekte başınıza kötü bir şey gelebilir. Genellikle kabul edilmesi zor olan acı, hayal kırıklığı ve umutsuzluğa neden olan bir şeydir. Örneğin, iş yerinde uzun zamandır beklediğiniz zammı alamayacaksınız ya da partnerinizin sizi aldattığını öğreneceksiniz.

15 / 16

Rüyada para almak ne anlama gelir?

Bazı rüya tabircilerine göre rüyada para almak kötü niyeti olan veya size zarar vermek isteyen biri kişiyi temsil edebilir. Rüyadaki bir para, karşılaştığınız veya karşılaşacağınız bir sorunu veya olumsuz yaşam durumunu gösterir. Gelen bir şeyden stres yaşayacaksınız ve bildikleriniz hayatınızı etkileyecek. Bu olumsuz düşünceler içinizi yiyecektir. Ayrıca kurtulmanız gereken bazı sağlıksız alışkanlıkları da gösterebilir; sağlıksız yiyecekler, bağımlılık yapan maddeler veya zihinsel ve fiziksel sağlığınızı çok olumsuz etkileyebilecek diğer şeylerden kurtulma zamanının geldiğini gösterir.

16 / 16

Rüyada padişah görmek ne anlama gelir?

Rüyada padişah görmek rüya sahibinin gerçek yaşamda yaptığı bazı işlerle tanınmaya başladığına işarettir. Özellikle kişinin başarılı işlere imza atacağına ve bu konuda iyi bir kazanç elde edeceğine delalet eder. Aynı zamanda rüyasında padişah gören kişilerin liderlik vasfını güçlü olduğuna yorulur. Hayat tecrübesi ve iş hayatında önemli tecrübeler kazanarak oldun bir kişilik haline geleceğine işaret eder.

>