Rusya'dan Alman gazetesine Nazi yakıştırması!

Alman gazetesi Bild, NATO'daki anonim istihbarat kaynaklarına atıfta bulunarak, Rusya'nın Ukrayna'yı işgali için var olduğu iddia edilen bir plan haritası yayınladı. Yayın, iki Amerikan medya kuruluşunda Moskova'nın batı komşusuna olası bir saldırı için 175 bin asker toplamayı planladığını iddia eden makaleleri izledi.

Rusya%E2%80%99dan+Alman+gazetesine+Nazi+yak%C4%B1%C5%9Ft%C4%B1rmas%C4%B1%21;
ABONE OL
Rusya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Maria Zakharova, Alman Bild'de Rusya'nın Ukrayna'ya askeri saldırı planladığı iddiasıyla ilgili yakın tarihli bir yayını "sağduyuyu yok eden ideolojiye dayalı bir propaganda parçası" olarak nitelendirdi. Zakharova, "planlı istila haritasının" bağlantısız yalan kaynaklardan toplandığını belirtti. Ukrayna'nın Lviv kentine "Lemberg" (resmi Almanca adı "Lwiw" yerine) dendiğini belirtti. Sözcü, şehrin 1942'de işgalci Nazi güçleri tarafından adlandırıldığını hatırlattı ve Bild'in "işgal planını" hangi haritaya dayandırdığını merak etti. Zakharova, aynı zamanda Doğu Ukrayna'nın da bizzat Kiev'in yönetimine çekildiğini iddia ediyor. “Alman gazeteciler haritayı farklı parçalardan bir araya getirdikten sonra biraz fazladan eklemeye karar verdiler,” diye ekledi. Zakharova, Bild'in iddialarının sözde anonim "NATO istihbarat kaynaklarına" dayanmadığını, daha çok The Washington Post'ta yakın zamanda yayınlanan ve Rus birliklerinin Ukrayna sınırı yakınlarında toplandığı iddiasını gösteren bir haritadan "ilham aldığını" öne sürdü.
 
Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Bild makalesini incelemeye devam ederken, makalenin yazarlarının bilgi eksikliğine dikkat çekti. İkincisi, NATO kaynaklarına atıfta bulunarak, iddia edilen Rus ilk saldırısının kısmen Rusya ile Kırım arasında tedarik hatlarını sağlamak için bir koridor sağlamak için güneyden geleceğini iddia etti. Ancak Zakharova, Kırım Köprüsü'nün Rusya tarafından inşa edilmesinden bu yana, bu tedarik hattının yıllardır var olduğunu kaydetti. 
>