Ruslara hack şoku! Geçit töreni yerine Ukrayna mesajı!

Rusya’nın Zafer Günü kutlamasında hackerlar harekete geçti. Bazı Rus kanalları hacklenerek, “Binlerce Ukraynalının ve yüzlerce çocuğunun kanı sizin ellerinizde. TV ve yetkililer yalan söylüyor. Savaşa hayır” başlığı ekrana yansıtıldı.

Ruslara+hack+%C5%9Foku%21;+Ge%C3%A7it+t%C3%B6reni+yerine+Ukrayna+mesaj%C4%B1%21;
ABONE OL

Rusya’da 2. Dünya Savaşı'nın sonunda Almanya'nın teslimiyetini imzaladığı Sovyetler Birliği tarafından ilan edilen 9 Mayıs Zafer günü kutlamalarında şoke eden bir olay yaşandı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in başkanlık ettiği Kızıl Meydan'daki Zafer Bayramı askeri geçit törenini izlemek isteyenler hiç beklemedikleri bir durumla karşı karşıya kaldı. MTS mobil operatörü NTV Plus, Rostelecom ve Wink tarafından iletilen çeşitli kanalları çevrimiçi izlemek isteyenler, geçit töreni yerine ekranda yazan “Binlerce Ukraynalının ve yüzlerce çocuğunun kanı sizin ellerinizde. TV ve yetkililer yalan söylüyor. Savaşa hayır” notuyla karşılaştı.

“BATI İŞGALE HAZIRLANIYOR” DEDİ

Putin konuşmasında Ukrayna'daki savaşın gerekli olduğunu çünkü Batı'nın ‘Kırım da dahil olmak üzere Rus topraklarını işgal etmeye hazırlanıyor’ olduğunu öne sürmüştü.