Rus kadın, Ukraynalı mülteci taklidi yaparak partiye girdi!

Vizesi olmadığı gerekçesiyle Güney Afrika’ya alınmayan Rus kadın, yetkililere Ukraynalı mülteci olduğu yalanını söyledi. Güney Afrika’da bir milyonerin doğum günü partisine katılabilmek için böyle bir yalan söyleyen ve ülkeye alınan kadın, gerçeğin ortaya çıkması sonrası sınır dışı edildi.

Rus+kad%C4%B1n,+Ukraynal%C4%B1+m%C3%BClteci+taklidi+yaparak+partiye+girdi%21;
ABONE OL

Güney Afrika'daki Cape Town Uluslararası Havalimanı'na gelen 34 yaşındaki Ieva Andrejevaite, vizesi olmadığı için ülkeye sokulmadı. Gösterişli bir doğum günü partisine ulaşmanın başka bir yolunu planlayan aktris, yetkililere Vladimir Putin'in Ukrayna'yı işgalinden kaçtığını ve mülteci olduğunu söyledi. Bunun üzerine genç kadının ülkeye girmesine izin verildi.

Milyarder özel yatırımcı Rob Hersov'un ev sahipliğindeki partiye katılan Ieva Andrejevaite, eğlenceden görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşınca yalanı ortaya çıktı. Durumun fark edilmesi üzerine Rus kadın hemen sınır dışı edildi.

Güney Afrika İçişleri Bakanlığı sözcüsü Siya Qoza, kendisine beş gün içinde sığınma talebinde bulunması şartıyla ülkeye giriş izni verildiğini, ancak Andrejevaite’nin bu süre içinde herhangi bir beyanda bulunmadığını söyledi. Rus kadının Güney Afrikalılardan özür dilemesi istendi.