Rumlardan Ersin Tatar'ın 'mavi tık'ına kampanya

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın Twitter'da mavi tik alması üzerine Kıbrıslı Rumlar, Tatar'ın mavi onay rozetinin kaldırılması için kampanya başlattı. KKTC Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada ise bu durum Tatar'a yapılan yeni saldırı olarak nitelendirildi.

Rumlardan+Ersin+Tatar%E2%80%99%C4%B1n+%E2%80%99mavi+t%C4%B1k%E2%80%99%C4%B1na+kampanya
ABONE OL
KKTC Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Tatar’ın Twitter’daki mavi onay rozetinin kaldırılması için Rumların kampanya başlattığı belirtilerek, “Cumhurbaşkanımız Ersin Tatar’a yapılan bu yeni saldırının nedeni; Cumhurbaşkanımız Ersin Tatar’ın kamu menfaatini ilgilendiren bir hesabın orijinal olduğunun bilinmesini sağlamak amacıyla kullanmakta olduğu mavi onay rozeti” ifadeleri kullanıldı.
 
Cumhurbaşkanı Tatar’ın Twitter hesabının Aralık 2011den beri aktif olduğu ve yaklaşık 150 bin takipçisinin bulunduğu ifade edilen açıklamada söz konusu kampanya ile ilgili olarak Rumlar tarafından başlatılan ve bu onayın iptal istenen kampanya yazısında, KKTC Cumhurbaşkanı olarak yazılmasından büyük rahatsızlık duyulduğu ve bunun provokasyon sebebi olduğu iddia ediliyor.
 
KKTC’nin yasa dışı bir ürün olduğunu da iddia edilen kampanyada, “Uluslararası toplumun KKTC’yi asla tanımayacağı da öne sürülüyor” ifadelerine yer verildi.
 
Twitter’a göre mavi rozet alınabilmesi için hesabın orijinal, tanınmış ve aktif olması gerektiği ifade edilen açıklamada, Cumhurbaşkanı Tatar’a mavi rozetin, Tatar’ın hesabının büyük kitleler tarafından takip edilmesine bağlı olarak verildiği belirtildi.

Kaynak: Sözcü

>