'Rol icabı' dediler hayatı kaydı...

Vedat Gümüşgöz’ün hayatı, 5 yıl önce terörist rolünde figüranlık yaptığı bir film yüzünden altüst oldu. Genç kurye, iki işyerinden de o fotoğraf yüzünden kovuldu.

%E2%80%99Rol+icab%C4%B1%E2%80%99+dediler+hayat%C4%B1+kayd%C4%B1...
ABONE OL
İŞ ARKADAŞI ŞİKAYETTE BULUNDU
 
BURSA’nın İnegöl ilçesinde yaşayan Erzurumlu Vedat Gümüşgöz, 5 yıl önce kayıtlı olduğu oyunculuk ajansı aracılığıyla ismini tam bilmediği bir filmde rol aldı. Filmin küçük bir bölümünde görünen ve vurularak öldürülen bir teröristi canlandıran Gümüşgöz, film çekimleri sırasında set arkadaşlarıyla birlikte bir hatıra fotoğrafı çektirdi. Üzerinde ise rol gereği giydiği terörist kıyafetleri vardı. Gümüşgöz, o fotoğraf karesini bir süre önce sosyal medya hesabından “Film setinden bir kare” notuyla paylaştı. İddiaya göre, Gümüşgöz ile aynı firmada kurye olarak çalışan iş arkadaşı Murat K. o fotoğrafı kaydederek firma yetkililerine gönderdi. Fotoğrafı gören yetkililer Gümüşgöz’ün işine son verdi.
 
BİR ANDA ‘TERÖRİST’ DAMGASI YEDİ
 
‘TERÖRİST’ damgası yiyen Gümüşgöz, söz konusu fotoğrafın film setinde çekildiğini söylese de derdini kimseye anlatamadı. İşinden olan genç kurye, bir süre sonra başka bir firmada yine kurye olarak işe başladı. Ancak kabus yine peşini bırakmadı. Başına bela olan o fotoğrafı yeni işe başladığı firmanın yetkilileri görünce, Gümüşgöz ikinci kez işten kovuldu. Bunun üzerine Vedat Gümüşgöz, soluğu savcılıkta aldı. Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuran Gümüşgöz, işinden çıkarılmasına sebep olan iki kişi hakkında şikayetçi oldu. Minik bir rol yüzünden hayatı kayan Gümüşgöz, “En iyi avukatı tutacağım. Bu işin peşinden sonuna kadar gideceğim” şeklinde konuştu.
 
>